HAKKARİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Bilal Gür'ün '10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü' Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Bilal Gür'ün '10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü' Mesajı

Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu, Kurtuluş Savaşını zafere ulaştıran eşsiz komutan, dünya tarihine damga vurmuş ender şahsiyetlerden biri olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, ebediyete irtihâlinin 84.yılında, milletçe saygı, sevgi ve rahmetle anıyoruz. 10 Kasım, milletimiz için büyük önderini anma günü olduğu kadar, sahip olduklarının değerini bilerek onun ideallerini gerçekleştirme konusundaki kararlılığını gösterme günüdür. Gazi Mustafa Kemal Atatürk; 1.Dünya Savaşı'ndan harap ve bitap duruma düşmüş olarak çıkan bir coğrafyada, dünya tarihinde, eşine az rastlanan bir dahi ve lider olarak ülkemizin ve milletimizin küllerinden yeniden doğuşuna önderlik etmiştir. Atatürk, sadece milli kurtuluş hareketinin lideri olmamış, aynı zamanda tarihin en karmaşık dönemlerinden birinde, Türkiye'nin inşasını, nice yokluklar, zorluklar ve mücadeleler içinde ilmek ilmek dokuyarak, milletin uygarlık sürecindeki rolünü yeniden hak ettiği noktaya taşıma iradesini kararlılıkla ortaya koymuş ve hayatının en son anına kadar ülkesine hizmet ederek Türk Milleti'nin, uygar dünya içerisinde, hak ettiği yeri alması için, hiçbir mücadeleden kaçınmamıştır. Milletimizin istiklali ve istikbali uğruna yaptıkları için ona minnettarız. 

Atatürk ve silah arkadaşları tarafından, Türkiye Cumhuriyeti'nin, ilelebet varlığı ve birliği için Anadolu'da başlatılan Kurtuluş Savaşı Destanı, çağdaş, hür ve medeni bir toplum olarak, dünyanın en güzel coğrafyasında, her vatandaşımızın övünç kaynağı ve en öncelikli rehberi olmuştur. Atatürk'ün, zamanın dar kalıplarını aşarak, yeniliklere açık ve dinamik düşünce sistemiyle oluşturduğu Cumhuriyet değerleri, uygarlık yolunda, milletçe birlik, beraberlik, barış ve güven içerisinde emin adımlarla ilerleyişimizde, bizlere rehber olmaya devam edecektir.

Türkiye Cumhuriyeti, medeniyet yarışının tüm hızıyla devam ettiği günümüz dünyasında, onun gösterdiği muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkma hedefi doğrultusunda, kendisinden emin adımlarla ilerleyerek, bugün sözü dinlenen, yüksek itibara sahip ülke konumuna ulaşmıştır. İnanıyorum ki, Milletimizin büyük fedakarlıklarla kazandığı İstiklal Savaşı'nın ardından kurduğu Türkiye Cumhuriyeti, geleceğin yüksek medeniyet ufkunda, güneş gibi doğmaya devam edecektir.        

Bu duygu ve düşüncelerle, 84 yıl önce ebediyete uğurladığımız Cumhuriyetimizin kurucusu büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, kahraman silah arkadaşlarını ve bu toprakları vatan yapan aziz şehitlerimizi, rahmet, minnet ve şükranla anıyoruz. Ruhları şad olsun.

Bilal Gür

İl Milli Eğitim Müdürü

Bulak Mah. Derviş Yalım Cad. No 2 İç Kapı No 5 MERKEZ / HAKKARİ - Santral 0 438 280 30 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.