HAKKARİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Bilal Gür'ün 15 Temmuz Demokrasi ve Millî Birlik Günü Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Bilal Gür'ün 15 Temmuz Demokrasi ve Millî Birlik Günü Mesajı

Tarihi boyunca çeşitli savaşlar, saldırılar ve darbeleri atlatan milletimiz, bu sefer kendi üniformasını taşıyan, kendi kimliğini barındıran ve sureti haktan görünen hainler tarafından işgal altına alınmaya çalışılmış; fakat aziz milletimiz, bu oyuna müsaade etmemiştir. O gece silahlara, tanklara ve uçaklara meydan okuyarak kendi canını ve hatta canından daha fazla değer verdiği evlatlarını dahi bu vatan uğruna şehit veren milletimiz, büyük bir fedakârlık örneği sergilemiştir. 15 Temmuz; vesayete karşı milli iradenin, ihanete karşı ise cesaretin kazandığı, milletimizin yeniden dirilişinin günü olmuştur. 

İmanı ve azmi ile ihanet şebekesine karşı duran milletimiz, o gece verdiği mücadele örneği ile vesayet altına girmeyi reddetmiş, bağımsızlık aşkını bir kez daha göstermiş ve vatan sevgisini perçinlemiştir. Bu hain girişimi ve bu ihanet karşısında, canını ortaya koyan şehitlerimiz ve gazilerimizin direnişini hiçbir zaman unutmamak bizim en büyük görevimizdir.

Her geçen gün gücünü daha da artıran Ülkemizin aklıselim ve kalbiselim gençlerini yetiştirirken bize düşen, Malazgirt'ten Çanakkale'ye taşıdığımız bilinçle birlik ve beraberliğimizi pekiştiren 15 Temmuz ruhunu yeni nesillere nakşedebilmektir.

Bu vesileyle milleti, vatanı, bayrağı uğruna canını veren tüm şehitlerimizle birlikte 15 Temmuz Şehitlerimizi bir kez daha rahmet ve minnetle anarken, tanklara bedeniyle karşı koyan, kurşunlara rağmen ülkesine sahip çıkan tüm gazilere sağlık ve uzun ömürler diliyor, milletimizin, 15 Temmuz Demokrasi ve Millî Birlik Günü'nü kutluyorum.

 

            Bilal Gür

İl Milli Eğitim Müdürü

Bulak Mah. Derviş Yalım Cad. No 2 İç Kapı No 5 MERKEZ / HAKKARİ - Santral 0 438 280 30 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.