HAKKARİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Bilal Gür'ün 15 Temmuz Demokrasi Ve Milli Birlik Günü Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Bilal Gür'ün 15 Temmuz Demokrasi Ve Milli Birlik Günü Mesajı

FETÖ/PDY silahlı terör örgütü tarafından yapılan 15 Temmuz hain darbe girişiminin dördüncü yılında, milletçe tek yürek olup eşine az rastlanır bir kahramanlık destanı yazmış olmanın onur ve gururunu bir kez daha yaşamaktayız. "Tarihimiz, milletimizin bütün dünyaya karşı onurunu, namusunu ve bağımsızlığını, kanının son damlasına kadar nasıl koruduğunu gösteren emsalsiz destanlarla doludur. Binlerce yıllık tarihinde sayısız savaşları, felaketleri ve zor dönemleri geride bırakan aziz milletimiz, son olarak 15 Temmuz 2016 günü vatan hainlerinin darbe teşebbüsüne şahit olmuştur.

15 Temmuz gecesi, hain FETÖ/PYD terör örgütünün milletimizin istiklaline ve istikbaline kast eden hain kalkışmasının kahraman milletimizin destanlaşan savunmasıyla bertaraf edildiği kutlu gecenin adıdır. Milli birlik ve beraberlik anlayışının egemen olduğu topraklarımızda tarihe defalarca nakşettiğimiz destanlarımıza 15 Temmuz Destanını ekleyerek yedi düvele bu toprakların şehit kanıyla sulandığını, onu almaya hiçbir şer odağının gücünün yetmeyeceğini göstermiş olduk. Tarihi şanlı zaferlerle dolu milletimiz o gece hain emellere fırsat vermemiş, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın dirayeti, milletimizin devletine ve demokratik iradesine sahip çıkmasıyla şanlı zaferlerine bir yenisini eklemiştir. 

 

Tarihi boyunca bağımsızlık ve özgürlüğünü hiçbir iradeye teslim etmeyen milletimiz, ihanet içerisindeki FETÖ'nün tüm girişimlerine rağmen 15 Temmuz gecesi birlik ve beraberliğini koruyarak kardeşlik ruhuyla bayrağına, vatanına, ezanına sahip çıkmıştır. 15 Temmuz gecesinde ülkenin bekası ve milletin bölünmez bütünlüğü için canını ortaya koyan 251 şehit, verdiği mücadeleyle 83 milyonun kalbine adını yazdırmıştır.

Halkın gücünün üstünde bir güç olmadığını gösteren aziz Milletimizin kahraman evlatları, bu elim gecede hainlerin zapt ettikleri tank paletlerinin önüne bedenini sererek, darbeye karşı etten bir duvar örmüş, sokaklara, meydanlara inerek, havalimanlarını doldurarak uçak ve helikopterlerden yağdırılan bomba ve kurşunlara, inancıyla göğsünü siper ederek şanlı direnişiyle, tarihe altın harflerle geçen bir destan yazmıştır.

Vatanını korumayı dünyadaki en kutlu vazifelerden biri sayan aziz milletimiz, bu uğurda canından vazgeçerek şehadet şerbeti içmeyi, en yüce değerlerinden biri olarak görmüştür. Bu hain girişime karşı, şehadete koşan şehitlerimizin ve gazilerimizin öncülüğünde yazılan destan, ihanet şebekesinin tüm heveslerini boğazlarında bırakarak geleceğe daha sağlam adımlarla yürüdüğümüzün bir göstergesi olmuştur.

Yaşanan süreçte ülkemizin dört bir yanında olduğu gibi Hakkarimiz de de tüm halkımızın, hain darbe girişiminin öğrenildiği ilk andan itibaren ortaya koyduğu irade ile birlik ve beraberlik ruhunun, bütün sorunların üzerinden gelmek için en önemli güç kaynağı olduğunu bir kez daha kanıtlamıştır.

 

15 Temmuz ve sonrasında tüm dünyanın gıpta ile izlediği muazzam bir sınav veren milletimiz, geleceğimiz olarak gördüğümüz çocuklarımıza, gururla hatırlayacakları ve bir daha yaşanmaması için de büyük dersler alacakları son derece kıymetli bir tecrübe bırakmıştır. Bizlere düşen sorumluluk, şehitlerimizin emaneti olan bu güzel vatan topraklarına aynı inanç ve kararlılıkla sahip çıkarak ülkemizin bekasına, birliğine, huzuruna ve geleceğine kast eden tüm hain odaklara karşı uyanık olmak ve mücadeleyi aynı kararlılıkla yürütmektir. 15 Temmuz 2016 tarihi Türk demokrasi tarihine kazınacak bir demokrasi zaferidir. Ne o gece milletimize yapılan ihaneti, ne de milletimizin tarih yazan kahramanlığını, devletine ve bağımsızlığına sahip çıkan destanını asla unutmayacağız.

Bu duygu ve düşüncelerle, 15 Temmuz da Türk Milleti'nin varlığına, istikbaline ve inançlarına darbe vurmak isteyenlere karşı gövdesini siper ederek gösterdikleri kahramanlıkla, adlarını tarihe yazdıran şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyor, gazilerimizi şükran ve minnetle anıyor, vatanına ve bağımsızlığına sahip çıkan aziz Milletimizi saygıyla selamlıyorum."

Bulak Mah. Derviş Yalım Cad. No 2 İç Kapı No 5 MERKEZ / HAKKARİ - Santral 0 438 280 30 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.