HAKKARİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Bilal Gür'ün '19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı' Kutlama Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Bilal Gür'ün '19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı' Kutlama Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Bilal Gür'ün, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Kutlama Mesajı

 

Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşuna giden yolda ilk adımı oluşturan ve Milletimizin kaderini yeniden yazan 19 Mayıs 1919'un, 103.yıl dönümünü, milletçe hep birlikte kutlamanın gururunu yaşıyoruz. 19 Mayıs 1919 tarihinde Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Samsun'a çıkışı ile başlayan bağımsızlık mücadelesi, ülkemiz tarihinin en önemli dönüm noktalarından biridir.

Tarih boyunca, vatanına ve bayrağına uzanan eller karşısında karamsarlığa düşmeden, tek vücut olarak yüksek bir azim ve kararlılıkla bağımsızlığı için mücadele edip büyük zaferler kazanan aziz milletimiz, Anadolu'nun işgal edilmeye başladığı dönemde, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Samsun'dan başlattığı şanlı mücadele ile kurtuluş ateşini yakmış ve dünyada yegâne örnek olarak gösterilen asil istiklal mücadelesi ile tarihin altın sayfalarında silinmemek üzere yerini almıştır. İstiklal mücadelemizin başlangıcını simgeleyen 19 Mayıs'ın, aynı zamanda, Gençlik ve Spor Bayramı olarak ilan edilmesi, gençlerimize duyduğumuz güvenin ve onlara düşen büyük sorumluluğun da göstergesidir. Ülkemizin en önemli serveti gençlerimizdir. Gençliğin; bir milletin geleceği olduğu ve gençlere değer veren, onları en iyi şekilde yetiştiren, genç nesilleri en iyi şekilde yarınlara hazırlayan milletlerin, geleceğe güvenle baktığı inancıyla; genç nesillerimizin dünya gençleriyle rekabet edebilecek donanıma, birikime sahip olabilmeleri için devletimiz var gücüyle çalışmakta, her türlü imkân ve kaynaklarımızı gençlerimizin geleceği için seferber etmektedir.

Kurtuluş mücadelemizin bu anlamlı günü dolayısıyla başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, ay yıldızlı bayrağımızın özgürce dalgalandığı bu toprakları bizlere vatan kılan tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet, saygı ve şükranlar anıyor, aziz milletimiz ve gençlerimizin "19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nı en içten dileklerimle kutluyorum.

 

Bilal GÜR

Hakkari İl Milli Eğitim Müdürü

Bulak Mah. Derviş Yalım Cad. No 2 İç Kapı No 5 MERKEZ / HAKKARİ - Santral 0 438 280 30 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.