HAKKARİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Bilal GÜR'ün 2020-2021 Eğitim Öğretim Yılı Açılış Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Bilal GÜR'ün 2020-2021 Eğitim Öğretim Yılı Açılış Mesajı

2020-2021 eğitim öğretim yılına başlamanın büyük sevincini burukta olsa hep birlikte yaşıyoruz.  Geleceğimizin teminatı olan öğrencilerimiz okullarına, arkadaşlarına ve öğretmenlerine kavuşmayı, yeni bir eğitim öğretim dönemine sınıflarda cıvıl cıvıl başlamayı özlemle beklerken, hastalığın olmadığı, öğrencilerin sevinç ve heyecanla İstiklal Marşımızı söyleyip sınıfları doldurduğu günlere, en kısa sürede kavuşmayı canı gönülden arzu ediyoruz. Salgın hastalık sürecinde bize olan güvenlerinden, yaptıkları katkılarından ve sabırlarından dolayı velilerimize teşekkür ediyor, öğrencilerimizin de bu zorlu süreçte ümitlerini yitirmeden geleceğe güvenle bakmalarını, her zorlu sürecin sonunda bir aydınlığın olduğunu bilmelerini, sabır ve azimle geleceğe hazırlanmalarını bekliyoruz. Yüz yüze eğitime geçiş hazırlıkları kapsamında Hakkari olarak  tüm eğitim kurumlarımızda her yönüyle tedbirler alındı. Elbette  yüz yüze eğitimin heyecanı ve sıcaklığına büyük bir özlem duyuyor; 21 Eylül'de aşamalı ve kontrollü bir şekilde okullarımızda tekrar ağırlamaya başlayacağımız öğrencilerimize kavuşmanın hasretini yaşıyoruz. Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk' ün bize yüklediği gelecek nesilleri yetiştirme sorumluluğu çok büyük bir güvenin ifadesidir.

   Ülkemizde ve dünyada eş zamanlı olarak pandemiye karşı çetin bir mücadele verilirken, yüz yüze etkileşimin sınırlandığı bu dönemde kalplerimiz evlatlarımız için atıyor. 31 Ağustos'ta başlayan uzaktan eğitim faaliyetlerinin ardından öğrencilerimiz, bugün aşamalı ve kontrollü bir şekilde yeniden okullarına dönüyor. Uzun bir aradan sonra yeniden bir araya gelmenin mutluluğu ile sizleri selamlarken, pırıl pırıl gözleri ve gülen yüzleri ile ailemize yeni katılan yavrularımızın heyecanını yürekten paylaşıyorum. Hepimiz yüz yüze eğitimin heyecanı ve sıcaklığıyla, yavrularımızın gözlerinin içine bakacağımız günleri hasretle ve umutla bekledik. Bu günlerin geçeceğine ve çocuklarımıza olan inancımızı hiç kaybetmedik. Fiilen ayrı kalsak da, bizi bir arada tutan milli ve manevi değerlerimizin aydınlığında bu güzel ülkenin yarınları için tek ses tek yürek kenetlendik. Zor günlerde gönül köprüleri kurarak üretmeye devam ettik. Yeni eğitim döneminde de başarılarımıza yenilerini ekleyeceğimize inanıyorum. Bu sorumlululuğu, her zerresinde hisseden, yol arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum.

Sevgili Öğrencilerim,

   Sizler taptaze heyecanınız, sınırsız hayalleriniz ve tükenmeyen enerjinizle milletimizin umudu aydınlık yarınlarısınız. Eğitim ailemize yeni katılan yavrularımız sizleri de aramızda görmekten çok mutluyuz. Birlikte eğlenip öğrenirken, yepyeni dünyalar keşfedecek, hayallerimizden uçurtmalar yapacağız. Merakınız, coşkunuz neşeniz ve rüyalarınızdan oluşan bir gelecek için çarpıyor kalbimiz. Sizler al bayrağımızın gölgesinde, huzur ve güvenle büyürken, bu ülkeyi yıldızlara taşıyacaksınız. Şimdi hazırlık vaktidir. Gelecek sizin rüyalarınızla şekillenecek. Bizim en büyük zenginliğimiz ruhunuzdaki ateştir. Evinizden sonra en fazla vakit geçirdiğiniz, paylaşmayı, yardımlaşmayı, başarıya arkadaşlarınızla el ele yürümeyi öğrendiğiniz okullarınızın açılmasını mutluluk ve heyecanla beklediğinizi biliyorum. Sizlerden en büyük beklentimiz, alınan tedbirlere hassasiyetle uyarak sağlığınıza dikkat etmenizdir. Yüz yüze eğitimden uzak kaldığınız süre zarfında daha çok çalışarak uzaktan eğitimi en verimli şekilde geçirmelisiniz. Geleceğin dünyasında sizleri bekleyen yeniliklere şimdiden alışmalı; bu yeniliklere hâkim olmalısınız. Bilgiyi insanlığın hayrına kullanan, aldığı kararı, yaptığı işi kalp süzgecinden geçiren, milletine ve vatanına tutkulu, hedefi yıldızlar olan bir nesil olacaksınız. Gülen gözleriniz, şen kahkahalarınız bu topraklarda daim olsun.

Kıymetli Meslektaşlarım,

   Ömrünü bu mesleğe adamış eğitimciler olarak, tüm gayretimizle öğrencilerimizin güvenli bir şekilde yüz yüze eğitime başlaması için çalışmalarımızı sürdürmekteyiz. Bu zor süreci daha kolay atlatabilmek ve evlatlarımızın hayallerine giden yolu açmak için var gücümüzle çalışıyoruz. Mart ayında başlayan uzaktan eğitim döneminde göstermiş olduğunu gayretli çalışmalardan dolayı sizlere minnettarım. Ülkemiz ve dünyamız yeni ve farklı bir düzene girmiş bulunmakta. Bu süreçte en büyük dayanağımız sizlerin gayretli ve özverili çalışmaları olacaktır. Yaşamakta olduğumuz pandemi süreci öğrencilerimizle olan iletişimizi olumsuz anlamda etkilememelidir. Eğitimciler olarak bu topraklarda insanlığın hayrına hizmet edecek her çabanın mesuliyetini yüreğimizde taşıyoruz. Bu onurlu görevi icra eden tüm öğretmen arkadaşlarıma yeni eğitim öğretim yılında başarılar diliyorum.

Değerli Velilerimiz,

   Bugün, yeni bir yaşama adım atan yavrularımızın ve sizlerin hayatında önemli bir dönüm noktası. Heyecanınızı, gururunuzu ve mutluluğunuzu paylaşıyorum. Yalnızca çağı yakalayan değil, çığır açan bir nesil hedefimize doğru ilerlerken en büyük gücümüz, desteğimiz sizlersiniz. Pandemi sürecinde evlatlarımız için tek ses, tek yürek olmayı başardık. Şartlar ne olursa olsun birlikte hareket ettiğimiz sürece her şerden bin hayır çıkarıp bu günleri de aşacağız. Edindiğimiz tecrübelerle, zorluklara yenilmeden,  daha da güçlenerek yolumuza devam edeceğiz.

Eğitimin ailede başladığı, okulda geliştiği ve toplumda olgunlaştığı gerçeğinden hareketle evlatlarımızın, geleceğe hazırlanmasında okul yönetimleri ve öğretmenlerimizle sürekli işbirliği sağlayınız. Çünkü çocuklarınızın ilk öğretmenleri ve onları en iyi tanıyanlar sizlersiniz. Pandemi sürecinde öğrencilerimiz evlerinde her zamankinden daha çok vakit geçiriyorlar; elbette uzaktan eğitimin verimli geçmesi konusunda onlara vereceğiniz destek, çok büyük bir önemi ifade etmektedir.

   Sizleri okullarımızda görmeyi çok arzu etmemize rağmen daha sağlıklı günlerde bir arada olabilmek için bir süre daha uzaktan eğitimle devam edeceğiz. Bakanlığımız, uzaktan eğitim alanında sizlere birçok yenilik sunuyor. Zenginleştirilmiş EBA içerikleri ve diğer materyaller eminim ki sizlere, çok daha verimli bir uzaktan eğitim imkânı sağlayacaktır. Bunun gerçekleşmesi öğretmenlerinizin ve okul yönetimlerimizin hazırladığı, eğitim programlarının dikkatle takip edilerek, uygulanmasıyla mümkün olacaktır. "Değerli yönetici ve öğretmen arkadaşlarım; bu sürecin ancak sizlerin katkıları ile sağlıklı bir şekilde yürütülerek başarılabileceğini unutmadan, çalışmalarımıza birlikte devam edeceğiz.  Sizlere güveniyor ve inanıyoruz. Kıymetli velilerimiz; Sizler de bu süreçte öğrencilerimize inanarak, öğretmen ve yöneticilerimize güvenerek bizlere destek vermeniz bizi mutlu edecektir. Sevgili öğrenciler; Sosyal mekanlarda bir araya geldiğimizde Maske, Mesafe ve Temizliğe dikkat etmemiz herkes için büyük önem arz etmektedir.

   Bu duygu ve düşüncelerle; Sevgili öğrencilerimiz ile birlikte sınıfları dolduracağımız günlerde buluşmayı diliyor, 2020-2021 Eğitim Öğretim dönemini kutluyor, ilimize, ülkemize ve milletimize hayırlı olmasını temenni ediyorum.

 

 

                                                                                                                                                                                                  Bilal GÜR

                                                                                                                                                                                        İl Milli Eğitim Müdürü

Bulak Mah. Derviş Yalım Cad. No 2 İç Kapı No 5 MERKEZ / HAKKARİ - Santral 0 438 280 30 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.