HAKKARİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Bilal GÜR'ün 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Bilal GÜR'ün 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı

Bugün, Türk Milleti olarak, bağımsızlığımız için verdiğimiz Kurtuluş Savaşı'nı zafere ulaştırmamızın akabinde ilan ettiğimiz, Cumhuriyetimizin 98. kuruluş yıldönümüdür. Büyük bir azim, emek, sabır ve fedakârlık neticesinde, 29 Ekim 1923'te ilan ettiğimiz, Cumhuriyetimizin 98. kuruluş yıldönümü coşkusunu, milletçe hep beraber gururla yaşıyoruz.

Cumhuriyet Bayramımızı, Cumhuriyetimizin 100.Yılında, Bakanlığımızın eğitim- öğretimdeki atılım stratejisinin yol haritasını oluşturan, 2023 Eğitim Vizyonu'nun ortaya koyduğu hedeflere ulaşarak daha coşkulu bir şekilde kutlayacağız, inşallah.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün:" Ey yükselen yeni nesil! İstikbal sizsiniz. Cumhuriyeti biz kurduk, onu yükseltecek ve yaşatacak sizsiniz" sözünün ışığında, evlatlarımızı, aklı ve bilimi özümseyen, azimle çalışan, milli ve manevi değerleri her şeyin üzerinde tutarak davranış haline getiren ve yarının dünyasına yön verecek bireyler olarak yetiştirme çabasındayız.

Cumhuriyetin Türk milletine bırakılmış en büyük miras ve vazgeçilmez bir değer olduğunun bilinciyle, Cumhuriyetimiz için ortak değerlerimiz etrafında güçlü bir şekilde kenetlenerek, tek yürek olarak el ele geleceğe güvenle yürüyoruz. Devletin ülkesi ve milleti ile bölünmez bütünlüğüne, demokrasimize, insan hak ve özgürlüklerine, barışa, kardeşliğimize sahip çıkmaya, Cumhuriyetimizin temel değerlerini korumaya ve yüceltmeye devam edeceğiz.

Bu duygularla başta Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere bu toprakları bizlere vatan kılan tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmetle, minnetle yâd ediyor, Cumhuriyetimizin güçlenerek sonsuza kadar yaşamasını diliyorum.

Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun!                                                                                                

 

Bilal GÜR

İl Milli Eğitim Müdürü

Bulak Mah. Derviş Yalım Cad. No 2 İç Kapı No 5 MERKEZ / HAKKARİ - Santral 0 438 280 30 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.