HAKKARİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Bilal Gür'ün 30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Bilal Gür'ün 30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajı

İstiklal mücadelemizin en şanlı zaferlerinden biri olan 30 Ağustos Zaferi'nin 99. Yılını büyük bir coşku ve gurur içerisinde idrak ediyoruz. Aziz milletimizin yedi düvele karşı yazmış olduğu Millî Mücadele Destanı'nın son askeri safhası olan bu zafer, Türkiye Cumhuriyeti Devletimizin kuruluşu öncesindeki siyasi ortama da istikamet vermiş çok büyük bir askerî başarıdır.

Devletimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün "başkomutan" unvanı ile komuta ettiği şanlı ordumuz, işgal güçlerini vatanın bağrından sökmüş ve bu toprakların ebediyen Türk Yurdu olacağını tüm dünyaya bir kez daha ispat etmiştir. Emperyalist güçlerin 30 Ağustos 1922'de aldıkları bu cevap, aziz milletin esareti asla kabul etmeyeceği; kadınıyla erkeğiyle, yaşlısıyla genciyle her daim bir ve beraber olacağı ve vatan için can vermenin en yüce vazife olarak kabul edildiği gerçeğidir.

Tarihi boyunca haklının ve mazlumun yanında saf tutan, merhum Mehmet Akif'in de dediği gibi ezelden beridir hür yaşamış ve hür yaşayacak olan milletimize ve devletimize karşı beslenen kirli emeller, 99 yıl evvel olduğu gibi, bugün de yarın da boşa çıkacaktır. Bu duygu ve düşünceler içerisinde 30 Ağustos Zaferi'nin elde edilmesinde emeği geçen Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve Millî Mücadele Kahramanlarımız başta olmak üzere, vatan uğruna canlarını feda eden tüm şehitlerimizi rahmetle anıyor, gazilerimizi minnetle yâd ediyorum. 

30 Ağustos Zafer Bayramımız Kutlu Olsun

Bulak Mah. Derviş Yalım Cad. No 2 İç Kapı No 5 MERKEZ / HAKKARİ - Santral 0 438 280 30 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.