HAKKARİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Bilal Gür'ün Ara Tatil Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Bilal Gür'ün Ara Tatil Mesajı

          Sevgili öğrencilerimiz; bugün itibariyle ikinci ara tatile girmiş bulunmaktayız. Psikolojik ve fizyolojik olarak dinlenmeye ve eksiklerimizi gözden geçirip tamamlamaya fırsat bulacağımız zaman aralığı olan kısa ara tatiller, eğitim-öğretim sürecinde yaptığımız yolculuğun mola durağı gibidir.Yenilenmek ve motivasyon için önemli bir fırsattır.Bu dönemi çok iyi değerlendirip mutlaka doğayla iç içe olmalı, sanat ve sporla ilgili uygun aktiviteler yapmalısınız. Ailenizle birlikte bol bol kitap okuyabilir, film izleyebilir, satranç oynayabilir ve akranlarınızla vakit geçirerek temiz havada yürüyüşe çıkabilirsiniz;ayrıca sınavlara hazırlanmak için eksik olan ders konularını tekrar ederek zamanınızı etkili ve aktif olarak değerlendirebilirsiniz.

          Saygıdeğer Veliler; eğitim-öğretim sürecinde, bizlere her konuda destek çıkıyorsunuz.Sizlere şükranlarımı sunuyorum. Çocuklarınızın yaşanan olaylara olumlu bakmalarını, iyimser olmalarını bir rol model olarak desteklemeye devam ediniz. Tatil süresince, birlikte iş yapma alışkanlığı kazandırmak adına, özellikle kitap okumalarda ve bazı aktivelerde, sizin de bulunmanız önemlidir. Çocuklar, teknolojik araçlardan mümkün olabildiğince uzak tutulmalı ve imkanlar ölçüsünde ailece kaliteli vakit geçirmeye özen göstermelisiniz.

          Değerli Meslektaşlarım; başarılı geçen bir eğitim-öğretim yılının ikinci ara tatiline girmiş bulunmaktayız.Siz, yönetici ve öğretmenlerimize gayretleriniz için çok teşekkür ediyorum. Sorumluluk duygusu ve iyi fikirlerin doğuşuna kaynaklık eden heyecanımızla tatilin ardından başlayacak olan eğitimin ilk gününde, tüm öğretmenlerimizi, öğrencilerimizle bir arada görmeyi umuyor; Ramazan Bayramı'yla birleşen bu tatil sürecinin, bir taraftan bedeni yorgunluğunuzu almasına, diğer taraftan da kutlu mesleğinize daha büyük bir şevkle bağlanmanıza vesile olmasını diler, ailelerinizle beraber mutlu,verimli bir tatil ve huzurlu bir bayram geçirmenizi temenni ederim. Saygı ve sevgilerimle.

          Bilal GÜR

İl Milli Eğitim Müdürü

Bulak Mah. Derviş Yalım Cad. No 2 İç Kapı No 5 MERKEZ / HAKKARİ - Santral 0 438 280 30 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.