HAKKARİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Bilal GÜR'ün Kurban Bayramı Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Bilal GÜR'ün  Kurban Bayramı Mesajı

Sevgi, kardeşlik ve dayanışma duygularımızın yoğun olarak yaşandığı bir "Kurban Bayramı"na daha kavuşmanın mutluluğu, sevinci ve heyecanını yaşamaktayız. Kesilen kurbanlar, yapılan dualar ve yardımlarla bu mutluluğu bir kat daha artıracağız. Çünkü bayramlar berekettir, umuttur, özlemdir, neşedir.

 Her ne kadar Covid-19 pandemisi nedeniyle dünya olarak zor bir dönemeçten geçiyor olsak da, yaşadığımız zorluklar bizi yolumuzdan alıkoymamalı ve gelecek iyi günlere hep birlikte ulaşacağımızı hiçbir zaman göz ardı etmemeliyiz. Bayramlarımızı yıllardır kutladığımız gibi kutlayamasak da, küresel salgın bayram sevincimize ve kurban paylaşma geleneğimize gölge düşürmemelidir. Fakat paylaşım yaparken geçmiş yıllara oranla bu sene daha titiz ve mesafeli bir bayram geçirmemiz hepimizin sağlığı için elzemdir. Küresel salgının devam ettiği bu zamanlarda havanın sıcaklığına ve virüs tehlikesinin geçmiş olduğu düşüncesine kapılmadan, Sağlık Bakanlığı'nın ve yetkililerin her zaman hatırlattığı gibi maske, mesafe ve temizlik konularına dikkat ederek, güzel bir bayram geçireceğimize canı gönülden inanıyorum.

Paylaşacağımız kurbanlar ve yapacağımız yardımlar ile ihtiyaç sahiplerinin yanında olduğumuzu hissettirecek, gündelik hayatın yoğunluğu içinde zaman ayırmakta belki zorlandığımız yakınlarımıza yapacağımız ziyaretler ile bayram sevincimizi yaşarken, akrabalık ve komşuluk bağlarımızı güçlendireceğiz. Bayram süresince yaşayacağımız hoşgörü, sevgi, kardeşlik dayanışma iklimi bizleri sımsıkı saracak ve insani ilişkilerimizi güçlendirerek kenetlenmemize vesile olacaktır. Gönül zenginliğimizi bereketlendiren bayram günlerinde yaşadığımız tüm güzellikler, gündelik yaşamımızın birer parçası olacaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle; başta şehit ailelerimiz, kahraman gazilerimiz ve aileleri olmak üzere, aziz milletimizin ve bütün İslam âleminin Kurban Bayramı'nı kutluyor; sizlere ve sevdiklerinize sağlık ve esenlikler diliyorum.

Bulak Mah. Derviş Yalım Cad. No 2 İç Kapı No 5 MERKEZ / HAKKARİ - Santral 0 438 280 30 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.