HAKKARİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Bilal GÜR'ün LGS Sınavı Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Bilal GÜR'ün LGS Sınavı Mesajı

Sevgili öğrenciler;

Okuma yazmaya başladığınız ilk günden, geldiğiniz bugüne kadar ilköğretim hayatınız boyunca okuyan, sorgulayan, keşfeden, yenilikçi düşünme becerileri geliştiren bireyler olarak başarıdan başarıya koştunuz. Günümüz teknoloji çağının gerisinde kalmayarak bilimde, sporda, kültürel ve sosyal aktivitelerde önemli kazanımlar elde ettiniz. Şimdi de bunları daha ileriye taşıyacak olan ortaöğretim hayatınıza adım atmak üzeresiniz.

Sizlerden bu sınavı hedeflerinize ulaşabileceğiniz bir fırsat olarak görmenizi ve emeklerinizin karşılığını alarak iyi bir eğitim alma yolunda atacağınız bir adım olarak değerlendirmenizi istiyorum.  

Büyük bir azim ve çabayla sınava hazırlanan tüm öğrencilerimizin, ülkemizin geleceği için en iyi şekilde yetişmiş, donanımlı, vatanına bağlı birer birey olma yolunda bu önemli aşamayı, başarılı bir şekilde geçireceklerine yürekten inanıyorum. Sizlerin başarısı ilimizin, ülkemizin başarısı olacaktır. Başarınız Kadim Şehir Hakkari'mizin de başarı grafiğini yukarıya taşıyacaktır. Çocuklarımız, ülkemizin temel gücü, yarınları ve kaynağımızdır Sizlerle övünüyor, gurur duyuyor ve geleceğimize güvenle bakıyorum. Yaptığınız sistemli ve özverili çalışmaların, sizi başarıya ve yeni ufuklara götüreceği LGS sınavında gönlümüz ve dualarımız sizlerle.

Bakanlığımızın ve Sayın Valimizin rehberliğinde, güvenli bir sınav ortamı sunabilmek için gerekli bütün tedbirleri almış bulunmaktayız. Okullarımız, sınav günü en rahat şekilde sınavı tamamlamanız için hazır hale getirilmiştir. Sizlerin de sınav gününde hijyen ve sosyal mesafeye dikkat ederek bizlere yardımcı olmanızı bekliyoruz. Kendinize güvenin ve başaracağınıza inanın. Sonucu ne olursa olsun bizler için çok kıymetli olduğunuzu unutmayın. Bu sınav asla bir son değil, yeni başlangıçların miladı olacaktır.

Her alanında sınavlarla karşı karşıya kaldığımız yaşantımızın, sizler için sınav temelli ilk basamağı olan Liselere Geçiş Sistemi'nde emeklerinizin karşılığını alacağınıza olan inancımla, hiçbir şeyin sağlığınızdan ve mutluluğunuzdan daha değerli olmadığını, öğretmenleriniz olarak bizler ve aileleriniz için daima en kıymetli şeyin gülen yüzleriniz olduğunu aklınızda tutmanızı istiyorum"

Bu duygu ve düşüncelerle, öğrencilerimizi yetiştiren, onlara emek ve destek veren tüm öğretmenlerimiz ile ailelerine teşekkür ediyor, sınava girecek tüm öğrencilerimize başarılar, sınavda görev alacak öğretmenlerimize ve tüm görevlilere kolaylıklar diliyorum.

Bulak Mah. Derviş Yalım Cad. No 2 İç Kapı No 5 MERKEZ / HAKKARİ - Santral 0 438 280 30 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.