HAKKARİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Bilal GÜR'ün Yarıyıl Tatili Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Bilal GÜR'ün Yarıyıl Tatili Mesajı

 

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Bilal GÜR : "2019-2020 eğitim öğretim yılında 4330 öğretmen tarafından 70.000 öğrenciye karnelerini vererek birinci yarıyılı geride bırakıyoruz. İdarecilerimizi, öğretmenlerimizi, veli ve öğrencilerimizin dönem boyunca yaptıkları özverili çalışmalarından dolayı tebrik ederim."

 

 

 

Sevgili öğrenciler: " İlimizde eğitim seviyesini yükseltmek ve geleceğe daha umutla bakmanız için her türlü tedbiri almak vazifemizdir.  Her biriniz bizim için ayrı bir değersiniz. Eğitim camiamızın her bir ferdi bu bilinçle hareket eder ve sizlerin sahip olduğu yetenekleri büyük bir özenle ortaya çıkarıp geliştirmek için titizlikle çalışır. Sizlerin o eşiz dünyalarınıza, hayallerinize tanıklık etmek bizler için bir keyiftir. Biliniz ki, yetenekleriniz eğitimcilerin ışığında gün yüzüne çıkarılacak ve parlatılacaktır. Çünkü bireylerin gizli kalan yetenekleri, toplum için ziyan ve israftır. Esas olan, bireylerin milli ve manevi duygularını güçlendirerek, kabiliyetine göre yön verip, üretkenliğini desteklemektir. Tüm bu gayretimiz ve inancımızla eğer hayatınıza bir pencere açıp ufkunuza bir tutam ışık olduysak, ne mutlu bize... Emeklerimize sahip çıkıp başarıyı rehber alarak vatanını milletini seven; milli ve manevi değerlerine bağlı; ailesine, ülkesine ve milletine faydalı bireyler olarak yetiştirin kendinizi. Tatiller, dinlenmeyi hak ettiğimiz dönemlerdir. Asıl olan zihnimizin dinlenmesidir. Zihnin dinlenmesi kitap okumakla olur. O yüzden bol bol kitap okuyarak zihnimizi dinlendireceğiz."

 

Değerli meslektaşlarım: " Sizler sevgi dolu, sabırlı, yenilikleri takip eden, öğrenmeye açık birer meşalesiniz. Bu görev bilinciyle yetiştirdiğiniz öğrencilerin başarısıyla her zaman gurur duyduk. Eğitim öğretim ortak sorumluluk gerektiren bir iştir. Öğretmen bu sürecin en büyük paydaşı ve rehberidir. Yarının büyüklerini, kendi evlatları gibi yetiştirmeye gayret eden sizlersiniz. Bilgileri, yetenekleri, karakterleri birbirinden çok farklı olan evlatlarımızı, yavrularımızı, öz güvenini geliştirerek hayata hazırlayan sizlersiniz. Çocukların, gençlerin hayatına sihirli bir değnekle dokunup kimliklerinin, kişiliklerinin oturmasına katkı sağlayan sizlersiniz." 

 

 

 

 Değerli velilerimiz: "Bir öğrencinin çabasının onun başarısından daha önemli olduğu bilinciyle bu adımları atıyoruz. Öğrencinin ilgi ve yeteneklerinin keşfedilmesinin onun özgüvenini ve motivasyonunu arttıracağını bilerek yolcuğumuza devam ediyoruz. Her öğrencinin biricik ve özel olduğunun bilinciyle yeni yeni yollar keşfediyoruz. Sevgiyle öğrenen, sevgiyle büyüyen çocuklarımızın hayatlarının her aşamasında mutlu bir birey olarak yollarına devam edeceklerini kavrayarak her yeni güne başlıyoruz.

 

 

 

            Bu yolculukta siz değerli velilerimizin sürecin tüm aşamalarında en büyük destekçimiz olduğunu biliyoruz. Okula aktif katılımınız, görüş ve önerilerinizi paylaşmanız bizim için çok değerli. Çocuklarımıza, okulda öğretmenlerimizin evde siz değerli velilerimizin rol model olduğu yadsınamaz bir gerçektir. Elinde anne- babasını kitap okurken gören bir çocuğun kitap okumama ihtimali çok düşüktür. Kitap okuyan bir çocuğun ise kelime dağarcığı gelişecek, yeni bakış açıları kazanacak, empati ve hayal kurma yeteneği gelişecek, yaratıcılıkları ve kendini ifade etme becerisi artacak, kendini tanıyacaktır. Çocuğun kendini tanıması ve keşfetmesi, onun eğitim yolculuğunda kişiselleştirilmiş bir yol haritasına sahip olması anlamına gelmektedir ki bu bizim en çok arzuladığımız şeydir."

 

Bulak Mah. Derviş Yalım Cad. No 2 İç Kapı No 5 MERKEZ / HAKKARİ - Santral 0 438 280 30 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.