HAKKARİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Bilal Gür'ün yeni yıl mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Bilal Gür'ün yeni yıl mesajı

2021 yılında, her zorlukta yeni şeyler öğrenerek, anlamlı tecrübeler edinerek yol aldık yıl boyunca. Özellikle eğitimde online dünyanın uçsuz bucaksız olanaklarını günlük hayatımıza adapte etmeye çalıştık. Tüm zorluklara rağmen öğretmenlerimiz özveriyle çalışmaktan vazgeçmediler.

Yeni bir yıla, eğitim adına güzel gelişmelerle giriyoruz. "Kütüphanesiz Okul Kalmasın" projesi kapsamında, ilimizde kütüphanesiz okulumuz kalmadı; yine Mesleki Eğitim Kanunu'nda hem işveren hem mesleki eğitim merkezlerine devam eden öğrencilerimiz açısından avantaj sağlayan düzenleme yapılarak önemli bir iyileştirmenin adımları atıldı. Bunların yanında, Bakanlığımız, yardımcı kaynak kitaplarını basılı ve ücretsiz olarak ilimize göndermeleri de eğitim adına çok önemli adımlar olmuştur.

"Hz. Mevlâna'nın dediği gibi, dünü düne bırakıp bugün yeni şeyler söylemenin, yeni ufuklar çizmenin gayretinde olacağız.2022 yılında, Hakkâri Eğitim Ailesi olarak koşullar nasıl olursa olsun, tüm paydaşlarımızla birlikte, eğitim-öğretim kalitesinin artırılması için ümitlerimizi, heyecanlarımızı, beklentilerimizi ve çabamızı artırarak olağanüstü bir çabayla eğitim yolculuğumuza devam edeceğiz.

Bu duygu ve düşüncelerle, karşılayacağımız yeni yılın, Hakkâri Eğitim Camiamıza, ülkemize, milletimize; sağlık, mutluluk, başarı, huzur ve esenlikler getirmesini dilerim. Saygılarımla

 

Bilal Gür

İl Milli Eğitim Müdürü

Bulak Mah. Derviş Yalım Cad. No 2 İç Kapı No 5 MERKEZ / HAKKARİ - Santral 0 438 280 30 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.