HAKKARİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Bilal GÜR'ün YKS Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Bilal GÜR'ün YKS Mesajı

Sevgili gençler;

Geleceğimizi imar ve inşa edecek gençlerimizin, yoğun bir çalışma temposunun ardından hayal ve hedefleri doğrultusunda, akademik olarak kendilerini yetiştirmeleri, onları daha ileriye taşıyacak bir yükseköğretim kurumuna adım atmalarıyla izah edilecek bir süreçtir. Bu sürecin en önemli eşiklerinden biri de lise eğitimini tamamlamış öğrencilerimizin gireceği Yükseköğretim Kurumları Sınavıdır. Eğitim hayatının en önemli dönüm noktalarından biri olan bu sınavın neticesi, gençlerimizin bundan sonraki yaşamlarının da seyrini etkileyecektir. En güzel arkadaşlıklarla, hayata adım attığınız, lise yıllarında unutulmaz anılar biriktirdiniz. Omuz omuza kurdunuz dostluklarla, aynı oyunun sahnesinde, karşısına çıktınız hayatın. En değerli emanetleri olan sizleri, hayata hazırlayan öğretmenlerinizin, bazen bir kardeş, bazen bir evlat nazarıyla nakış nakış işlediği lise yıllarını hiç yaşanmamış tecrübelerle, tamamladınız.  Şimdi yeni heyecanlarla, yeni bir başlangıç öncesi, yine sahne sizin. Evet sabrettiniz, çok emek verdiniz. Dün olduğu gibi bugünde aileniz ve sevdiklerinizle birlikte bizler yanınızdayız. Başarı hikâyesi olan her insan; hedefi ve bir ideali olan sizler için rol model olacaktır.

Biliyorum ki sizler elinizden gelenin en iyisini yapabilmek için hazırlandınız. Başarı yolunda size en büyük katkının kendinize duyduğunuz ve duyacağınız güvenden geleceğini unutmayın. Ancak asla unutmamalıdır ki, hayatta verilen hiçbir emek zayi olmaz; gençlerimiz de gece gündüz demeden yaptıkları çalışmaların karşılığını muhakkak alacaklardır. Nitekim ümitsizliğe kapılmadan başarının ardında iradeli bir şekilde yol alan insanlar, hayatta gerçek anlamda hedefine ulaşanlardır. Çalışmalarınızın ve emeklerinizin meyvelerini toplamanız için üniversiteyi kazanmanız en büyük dileğimizdir. Bu sınavın sadece akademik bilgi birikiminizi, yorum gücünüzü ve süreyi doğru kullanma becerinizi ölçeceğini unutmayın.  Sizi sınavla ilgili sizi kaygıya düşürecek, telaşlandıracak etkenlerden uzak durunuz. Pozitif olmaya ve her zaman iyimser bir bakış açısı geliştirmeye önem veriniz.

Kıymetli meslektaşlarım;

 Sizler olmadan bu meşakkatli yolculuğu aşmak mümkün olamaz. Rehberliğinizle yollar aydınlanır. Büyük zorluklar içerisinde, sabır ve hassasiyetle, öğrencilerimizin bu zorlu sınav maratonuna hazırlanmasında katkınız çok büyüktür. Bireyleri yetiştirmek ise eğitim sürecinin bir döneminde değil, okul öncesi eğitimden başlayarak tüm kademelerde nitelikli eğitim vermekle mümkün olmaktadır. Bilginin yenilenme hızının günlerle hatta saatlerle ifade edildiği günümüzde insan yetiştirme görevini almış olmanız omzunuza önemli ve zor bir sorumluluk yüklemektedir.Sizlerin gayret ve özverili çalışmalarıyla, öğrencilerimizi okul öncesi dönemden başlayarak, ortaöğretim kademesi son sınıfına kadar, Yüksek Öğretime en iyi şekilde hazırladığınız düşüncesiyle, onları en iyi yerlerde göreceğimize inanıyorum. Göstermiş olduğunuz sabır, gayret ve fedakarlıktan dolayı sizleri tebrik eder, teşekkürlerimi iletiyorum.

Değerli veliler;

Doğduğu andan itibaren eğitim hayatı boyunca ve zor zamanlarında öğrencilerimizin yanlarında bulunarak, onların bugünlere gelmesine büyük katkıda bulundunuz. Bu özverinizin ışığında, en önemli basamağa gelmiş bulundunuz. Öğrencilerimizin uzun çalışma maratonu sonunda yaşamlarını şekillendirmek için, üniversiteyi kazanması en büyük dileğimizdir. Bu bağlamda siz anne ve babalardan beklentimiz, öğrencilerimiz konusunda daha duyarlı olmanızdır. Dikkat etmediğimiz her nokta, çocuklarımızın var olan kaygı ve heyecanlarını daha da artırmaktadır. Artık çocuğunuz lise mezunu ve hedeflerine ulaşmak için önemli bir yol ayrımından geçiyor. Bugüne kadar verdiğiniz desteği bu yol ayrımında da vereceğinize inanıyorum. Desteğinizin devam etmesi öğrencilerimizin sınav öncesi ve esnasında kaygı düzeylerini kontrol etmelerine yardımcı olacağı gibi, sınavdaki performanslarına da olumlu yansıyacaktır. Eğitimin ayrılmaz bir parçası olarak, tüm eğitim süreçlerinizde vermiş olduğunuz, destekten dolayı teşekkür ediyorum.

Bu duygu ve düşünceler içerisinde, başaracağınıza olan inancınızın sınav sonuçlarıyla gerçekliğe dönüşmesi dileğimle, tüm öğrencilerimize başarılar diliyor, hayal ve hedeflerine ulaşacakları bir yükseköğretim kurumuna yerleşmelerini temenni ediyor,  öğrencilerimizi yetiştiren, onlara emek ve destek veren tüm yönetici ve öğretmenlerimiz ile ailelerine teşekkür ediyorum.

 

 

 

                                                                                                                                                     Bilal GÜR

                                                                                                                                                                                                             Hakkari İl Milli Eğitim Müdürü

Bulak Mah. Derviş Yalım Cad. No 2 İç Kapı No 5 MERKEZ / HAKKARİ - Santral 0 438 280 30 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.