HAKKARİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Nurettin Yılmaz'ın, 2023-2024 Eğitim-Öğretim Yılı II. Dönem Karne Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Nurettin Yılmaz'ın, 2023-2024 Eğitim-Öğretim Yılı II. Dönem Karne Mesajı

Sevgili Öğrencilerimiz;

Okul hayatınızda, bir yılı daha bitirmiş olmanın heyecan ve gururunu bir arada yaşıyorsunuz. Aldığınız karne, sadece yıl boyunca yaptığınız çalışma ve sergilediğiniz çabanın bir belgesidir. Karne, kesinlikle kişiliğinizin, erdemlerinizin veya zekânızın göstergesi değildir. Önemli olan eksiklerinizi görmeniz ve çalışmaya devam etmenizdir. Boş vakitlerinizde; okuyarak, yazarak ve gezerek bilgi ve beceri dağarcığınızı en üst noktalara taşıyın. Tatili; sanatsal, kültürel ve sportif faaliyetlere katılmak ve kendinizi geliştirmek için bir fırsat olarak görün. Sizlere, güzel ve verimli bir tatil diliyor, tatil sonunda dinlenmiş ve enerjik bir şekilde, ikinci yuvanız olan okullarınıza dönmenizi bekliyoruz.

Değerli Meslektaşlarım;

Her yıl olduğu gibi bu yıl da gösterdiğiniz üstün gayret ve çabayla öğrencilerimizin rehberleri oldunuz, bilgi ve beceri dünyalarını inşa ederek, onları; kültürel, milli, manevi ve evrensel değerlerle geleceğe taşıdınız. Tüm bu kazanımlarla birlikte, onları akademik anlamda da üst seviyelere taşımak için gösterdiğiniz çaba bizler için son derece kıymetlidir. Ahlaki değerlerle süslenip, bilimsel temellerle yükselen bir neslin yetişmesine olan çabalarınız, toplumumuzun geleceğine dair umutlarımızı diri tutuyor. Milli Eğitim Bakanımız Sayın Yusuf Tekin'in öncülüğünde, Valimiz Sayın Ali Çelik'in riyasetinde, maarif davamız adına gösterdiğiniz bu ulvi gayretleriniz için hepinize, ayrı ayrı teşekkür ediyor, sağlıklı, mutlu ve huzurlu bir tatil geçirmenizi temenni ediyorum.

Kıymetli Velilerimiz;

Sizlerin destekleriyle çocuklarımıza, yeni ufuklar kazandırdık. Emanetlerinizi, şimdi de bizler, sizlere emanet ediyoruz. Onlara, sevgiyle yaklaşın. Malumunuzdur ki hiçbir çocuğun değer ölçüsü notlar değildir. Karneleri nasıl olursa olsun, çocuklarınızın nottan daha değerli olduğunu onlara her daim hissettirin ki özgüven duyguları daha da güçlensin. Hepinize, çocuklarınız için sergilediğiniz fedakârlık ve bize gösterdiğiniz samimi güven için teşekkür ederim.

Öğrencilerimizin cıvıltıları, tebessüm ve gülümsemeleriyle buluşacağımız yeni eğitim-öğretim yılına ulaşmak temennisiyle, Hakkâri Milli Eğitim Ailemizin her bir ferdine, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.


Nurettin Yılmaz

Hakkâri İl Milli Eğitim Müdürü

 

 

 

 

Bulak Mah. Derviş Yalım Cad. No 2 İç Kapı No 5 MERKEZ / HAKKARİ - Santral 0 438 280 30 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.