HAKKARİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Nurettin Yılmaz'ın, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Nurettin Yılmaz'ın, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı

Bugün, millet olarak bağımsızlığımız için verdiğimiz Kurtuluş Savaşı'nı zafere ulaştırmamızın akabinde ilan ettiğimiz Cumhuriyetimizin 100. kuruluş yıldönümüdür.

Büyük bir azim, emek, sabır ve fedakârlık neticesinde, 29 Ekim 1923'te ilan ettiğimiz Cumhuriyetimizin 100. kuruluş yıldönümü coşkusunu, milletçe hep beraber gururla yaşıyoruz.

       Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün öncülüğünde, tarihte eşine az rastlanır bir destanla kurulan Cumhuriyetimiz; savaştan çıkmış, yokluklar içindeki bir milletin, bağımsızlığı uğruna var olma mücadelesinin en güzel neticesidir. Büyük fedakârlık ve mücadele ile kurduğumuz Cumhuriyet sayesindedir ki, bugün tam bağımsız büyük bir millet ve devlet olmanın gururunu yaşıyoruz.

      Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün "Ey yükselen yeni nesil! İstikbal sizsiniz. Cumhuriyeti biz kurduk, onu yükseltecek ve yaşatacak sizsiniz" sözünün ışığında, evlatlarımızı, aklın ve bilimin önemini benimseyen, azimle çalışan, milli ve manevi değerleri her şeyin üzerinde tutan, değerler eğitimini özümseyip davranış haline getirmiş, yarının dünyasına yön verecek bireyler olarak yetiştirerek Türkiye'mizin İkinci Yüzyılını da eğitim ordumuzla birlikte inşa etme çabasında olacağız.

        Bu duygularla başta Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, bu toprakları bizlere vatan kılan tüm şehit ve gazilerimizi rahmetle, minnetle yâd ederken Cumhuriyetimizin güçlenerek sonsuza kadar yaşamasını diliyorum.

         Cumhuriyet Bayramı'mız kutlu olsun!

Bulak Mah. Derviş Yalım Cad. No 2 İç Kapı No 5 MERKEZ / HAKKARİ - Santral 0 438 280 30 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.