HAKKARİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Nurettin Yılmaz'ın Kurban Bayramı Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Nurettin Yılmaz'ın Kurban Bayramı Mesajı

Milletimizi, manevi iklimiyle saran, ortak bir ruhla kaynaştıran ve kucaklaştıran bir Kurban Bayramı'nı daha hep birlikte karşılamanın mutluluğu ve heyecanı içerisindeyiz.

Yüzyıllardır inancımızın temelini teşkil eden, bizleri birlik ve beraberlik içinde bugünlere getiren ve yarınlara taşıyacak olan bu kutsal günlerin kıymetini bilerek idrak etmeli, bayramın sevinç ve coşkusunu içimizde hissederek onun muştusunu gönüllerden gönüllere, evlerden evlere taşımalıyız. Evlerin canlı bayramları olan çocuklarımızı, bayramın coşkusuyla tanıştırmalı, yaralı gönülleri, bitap düşmüş yürekleri onarmalı, yetimlerin, gariplerin, kimsesizlerin tebessümüyle bayramlarımızı aydınlatmalıyız.

Sevinçlerin ve mutlulukların paylaştıkça arttığını, üzüntüler ve acıların da paylaşıldıkça azaldığını unutmamalı, küskünlükleri ve kırgınlıkları bir kenara bırakıp kucaklaşmalı, yardımlaşma ve dayanışmayı artırarak, kardeşlik duygularımızı güçlendirmeliyiz.

Bu bayramda nasıl ki anne, baba, eş ve dostumuzu hatırlayarak onların yanında olacak isek; aynı şekilde, eşsiz fedakârlıklarını daima hissettiğimiz vatan ve eğitim şehitlerimizin ailelerini, çocuklarını ve kahraman gazilerimizi de hatırlayarak, onların yanlarında olmalıyız.

Bu vesileyle Kurban Bayramı'mızın, milletimizin huzuruna, mutluluğuna, esenliğine, birlik ve beraberliğine vesile olması temennisiyle; eğitim camiamız başta olmak üzere tüm milletimizin, bayramını en içten duygularımla kutlar, sevgi ve saygılarımı sunarım.

 

            Nurettin Yılmaz

Hakkâri İl Milli Eğitim Müdürü

 

Bulak Mah. Derviş Yalım Cad. No 2 İç Kapı No 5 MERKEZ / HAKKARİ - Santral 0 438 280 30 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.