HAKKARİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Veysel DURGUN’UN Ortaöğretim Kurumları ve Üniversite Tercihleri ile İlgili Mesajı

Milli Eğitim Müdürlüğü olarak öğrencilerimizin kendilerine, ailelerine ve topluma faydalı bireyler olarak yetişmeleri temel amaçlarımızdan biridir. Bu anlamda öğrencilerimizin hem kişisel, sosyal yönden gelişimlerini destekleyecek hem de akademik becerilerini arttıracak çalışmalar yaptık. 
İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Veysel DURGUN’UN Ortaöğretim Kurumları ve Üniversite Tercihleri ile İlgili Mesajı

“Sağlıklı Gelecek Sporla Gelecek” adlı projemiz ile ilimizde öğrencilerimiz için birçok alanı kapsayan etkinlikler düzenledik. Öğrencilerimizin motivasyonlarını arttırmak, ufuklarını açmak için Valiliğimiz başta olmak üzere çeşitli kamu kurumlarımızın işbirliği ve desteğiyle il dışı gezi faaliyetleri düzenledik. Okullarımızın yanı sıra hem Ortak Sınavlar hem de Üniversite Sınavları için Destekleme ve Yetiştirme Kurslarımızda öğrencilerimizin akademik becerilerini en üst seviyeye çıkarmak için destekleyici çalışmalar yaptık. Bu kurslarda öğrencilerimiz ve öğretmenlerimiz büyük bir özveri ile yıl boyunca en iyi sonuca ulaşmak için fedakârca çalıştılar. Başta öğrencilerimiz olmak üzere bu süreçte emeği geçen öğretmenlerimizin, okul yöneticilerimizin, velilerimizin ve müdürlüğümüzün çabalarının karşılığını bulması doğru tercih yapılmasına bağlıdır. Tercih danışmanlığı süreci, mesleki rehberlik hizmetleri kapsamında yürütülen çalışmaların sonuçlarının aktarılacağı önemli bir zaman dilimidir.  Lise ve Üniversite tercihi yapacak öğrencilerimizin kendi ilgi, yetenek ve kabiliyetlerine göre doğru tercih yapması büyük bir önem arz etmektedir.

Ortaöğretim kurumlarını (Lise) tercih edecek öğrencilerimiz için ilimizde 30 tercih danışma merkezinde Ortak Sınavlar Tercih Danışmanlığı Komisyonu oluşturulmuştur. Bu komisyonlarda Psikolojik Danışman ve Rehber Öğretmenler başta olmak üzere tercih danışmanlığı konusunda donanımlı 125 yönetici ve öğretmen tercih danışmanlığı hizmetini verecektir.

Üniversite tercihi yapacak öğrencilerimiz için ilimizde 13 tercih danışma merkezi oluşturulmuş bu merkezlerde Psikolojik Danışman ve Rehber Öğretmenler başta olmak üzere ÖSYS tercihleri alanında donanımlı 63 idareci ve öğretmenimiz görevlendirilmiştir.

Tercih yapacak tüm öğrenci ve velilerimizi doğru tercih için tercih danışmanlığı hizmetinden yararlanmaya davet ediyorum.

                                                                                                                                               Veysel DURGUN

                                                                                                                                            İl Milli Eğitim Müdürü

 

TEOG Tercih Danışma Merkezleri için Tıklayınız.

 

ÖSYS Tercih Danışma Merkezleri için Tıklayınız.

 

Ortaöğretim Kurumları (Lise) Tercihleri 14-24 Temmuz 2017 tarihleri arasında yapılacaktır.

Üniversite Tercihleri 18-26 Temmuz 2017 tarihleri arasında yapılacaktır.

Bulak Mah. Derviş Yalım Cad. No 2 İç Kapı No 5 MERKEZ / HAKKARİ - Santral 0 438 280 30 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.