HAKKARİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Müdürümüz Sayın Bilal GÜR `ün 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nın 100.Yılı Münasebetiyle bir mesaj yayınladı.

23 Nisan Ulusal  Egemenlik ve Çocuk  Bayramı;  bir milletin varlık ve ebedilik  savaşından süzülerek, geleceğimiz olan çocuklarımıza armağan edilmiş, güzel başlarına  taç edilmiş tek bayramdır ve bu manada değeri büyüktür.
İl Milli Müdürümüz Sayın Bilal GÜR `ün 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nın 100.Yılı Münasebetiyle bir mesaj yayınladı.

Cumhuriyetin kurulması ne kadar önemli ise onun geliştirilmesi, korunması ve sürekliliği de en az o kadar önem arz etmektedir. Bunu çok iyi bilen Atatürk çocuklarımıza ve gençlerimize "Cumhuriyeti biz kurduk, onu yaşatacak ve yükseltecek sizlersiniz" tarihi mesajı ile vurgu yapmıştır. Ayrıca geleceğimiz için çok önemsediği çocuklarımıza 23 Nisan'ı bir bayram olarak hediye ederek, onları onur etmiştir.

 

Ulusal egemenliğin  100.yıl kutlamasında, ne  mutlu bize ki;  birlik ve  beraberliğin sabırla  perçinlendiği bir zafere daha ulaşmanın gayreti  içindeyiz bu günlerde.  Unutmayalım ki; "Milli Egemenlik" bir toplumun, kuvvetini bilinç ve irade ile geleceğe taşıması  demektir.

 

Bu defa evlerimizde kutlayacağımız  bayramımız; okullarımızda  ereceğimiz nicelerine  işaret olsun, inanç ve  güven olsun yüreklerde.

Yarınlarımızın teminatı  güzel çocuklarım başta olmak üzere; bu süreci  sabır ve gayretle yürütmeye emek eden  anne babaların, büyük  annelerin, büyük  babaların, değerli  öğretmenlerimizin, fedakâr sağlık mensuplarımızın ve tüm eğitim camiamızın 23 NİSAN ULUSAL  EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI'nı en kalbi duygularımla kutlarım.

                                                                                                                                                           

                                                                                                                                                                                                                            Bilal GÜR

                                                                                                                                                                                                           Hakkari İl Milli Eğitim Müdürü

Bulak Mah. Derviş Yalım Cad. No 2 İç Kapı No 5 MERKEZ / HAKKARİ - Santral 0 438 280 30 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.