HAKKARİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Müdürümüz: 'Bilime Sevdalı Bireyler Yetiştirmek Amacındayız'

İl Müdürümüz: 'Bilime Sevdalı Bireyler Yetiştirmek Amacındayız'

Bilişim Teknolojileri Öğretmenlerimize yönelik, Halk Eğitim Merkezi'nde bulunan Robotik Kodlama Atölyemizde, farkındalık semineri düzenlendi. Üretim atölyeleri kurulan okulların bilişim öğretmenleriyle bir araya gelen İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Bilal GÜR, seminer ile ilgili şunları söyledi: 

"Gerek donanımsal gerekse yazılım konusunda öğrencilere sunulan fırsatları daha iyi değerlendirmek amacıyla öğretmen eğitimleri kapsamında düzenlediğimiz bu seminerde, cody-rocky ile robotik kodlama dünyasına adım atacak öğrencilerimizin algoritmik düşünce yapısını beslemek ve bilgi-işlemsel bakış açısı kazandırmayı amaçladık. Block'lar ile öğrencilerimizin gerçek hayat problemlerine çözüm sağlayabilmelerini tasarladık. Lego setleri ile STEM projeleri yaparak öğrencilerimizin disiplinler arası ürünler üretmelerini, Arduino uygulamaları ile hayal güçlerini psiko-motor becerileriyle birleştirerek geleceklerini inşa edebilecekleri bir ortam oluşturduk.

Günlük hayatta kullanabileceği herhangi bir eşyayı 3D yazılım programlarıyla tasarlayan öğrencilerimiz, 3D yazıcılar aracılığıyla bu tasarımları ürün haline dönüştürerek kendi çözümlerini geliştiren bireyler olarak yetişmelerini hedefliyoruz. Bu atölyelerde eğitim alan öğrenciler, sahip olduğu tüm teknik becerileri, diğer disiplinlerle harmanlayarak özgün çözümler ve ürünler geliştirir. Tasarlayan, üreten öğrenciler, aynı zamanda öğrenir ve eğlenir.

2023 Eğitim Vizyon belgesinde bahsi geçen hedeflere ulaşmak için, çağın ve geleceğin becerileriyle donanmış ve bu donanımını insanlık hayrına sarf edebilen, ahlaklı, bilime sevdalı, meraklı ve kültüre duyarlı bireyler yetiştirmek amacındayız," dedi.

Basın ve Halkla İlişkiler Şubesi

27-02-202127-02-202127-02-2021

Bulak Mah. Derviş Yalım Cad. No 2 İç Kapı No 5 MERKEZ / HAKKARİ - Santral 0 438 280 30 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.