HAKKARİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Müdürümüz: 'Okullarımızı Tam Zamanlı Açmayı Hedefliyoruz.'

İl Müdürümüz: 'Okullarımızı Tam Zamanlı Açmayı Hedefliyoruz.'

Yüz yüze eğitime başlayan okullarımızda salgın sürecindeki tedbirlerin üst düzeye çıkarılması için okul/ kurum müdürleri ile koordinasyon toplantısı gerçekleştirildi. Halk Eğitim Müdürlüğü Konferans Salonu'nda, İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Bilal GÜR'ün başkanlığında, müdür yardımcılarımız, şube müdürlerimiz ve okul/kurum yöneticilerinin katılımlarıyla yapılan toplantıda gündeme dair konular üzerinde değerlendirmelerde bulunuldu. Eğitim ortamlarının iyileştirilmesi, uzaktan eğitim süreci, yönetici ve öğretmenlerin desteklenmesi, motivasyonu arttırıcı faktörler konuları ele alındı. Toplantıda konuşan İl Müdürümüz Sayın Bilal GÜR: "Kademeli olarak başlayan, 2020-2021 eğitim-öğretim yılının ikinci dönemi için zor; ama önemli bir hususun altını çizmek için buradayız. Yüz yüze eğitimin seyri okullarımızdaki tedbirlerle şekillenecek. Güzel haberler alıyoruz. İlimizde vakalar çok şükür yok denecek kadar az. Okul-aile birlikleri ile koordinasyon içerisinde, maske mesafe ve hijyen üçlüsüne dikkat edersek mavi bölgede kalmaya devam edeceğiz. Tüm yaşam alanları için belirlenen tedbirlere/kurallara uyulmasının salgın ile mücadelenin başarısı açısından büyük önem taşıyor. Bunun için sürekli sahada olup, ortak kullanım alanları, pansiyonlar, okul kantinleri ve okul servis araçlarının denetimlerini arttıracağız. Salgında yakalanan düşüşün, toplumsal farkındalığın oluşturulması ile ve salgına karşı topyekûn mücadele edilmesiyle devam edilebileceğini belirterek, bu konuda tüm paydaşlarımızla her anlamda tam bir koordinasyon ve eş güdüm içerisinde çalışılması gerektiğini belirterek, salgınla ilgili öğrenci ve öğretmen sağlığına yönelik tedbirlerin titizlikle uygulanması konusunda şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonra da okullara tüm desteğin verileceğini belirtti.

Sınavlara girecek öğrencilere yönelik rehberlik hizmetlerinin arttırılarak öğrencilerimize destek olunmasını ve deneme sınavlarının periyodik olarak yapılması talimatını da veren Sayın İl Müdürümüz, değerlendirilmek üzere, okul müdürlerinin eğitim-öğretim süreci ile ilgili talep ve önerilerini dinledi. Birinci yarıyılda olduğu gibi, ikinci dönemin bu zorlu sürecinde de okul müdürlerimizin ve öğretmenlerimizin özverili ve fedakârca bir çalışma içerisinde olacağına inanıyorum" şeklinde konuşmasını tamamladı. Dilek ve temennilerle toplantı sonlandırıldı.

Basın ve Halkla İlişkiler Şubesi

09-03-202109-03-202109-03-202109-03-202109-03-202109-03-202109-03-202109-03-202109-03-202109-03-202109-03-2021

Bulak Mah. Derviş Yalım Cad. No 2 İç Kapı No 5 MERKEZ / HAKKARİ - Santral 0 438 280 30 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.