HAKKARİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Müdürümüz Sayın Bilal GÜR: "Sorunlar Varsa Çözümlerimiz de Olacak"

Müdürlüğümüz bünyesinde kurulan Uzaktan Eğitim Sürecini Değerlendirme Komisyonu ilk toplantısını il merkezi ve merkeze bağlı okulların müdürleri ile gerçekleştirerek katılımcılara ilk sunumlarını yaptılar. Salgın tedbirleri kapsamında ve pandemi koşulları dikkate alınarak düzenlenen değerlendirme toplantısına; İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Bilal GÜR, İl Müdür Yardımcımız Sayın Fahrettin ÇELİK, Şube Müdürleri ve Okul Müdürleri katıldı.
İl Müdürümüz Sayın Bilal GÜR:

23 Mart 2020 tarihinde bakanlığımız tarafından başlatılan uzaktan eğitim sürecinin ilimiz genelindeki seyri ve süreci ile ilgili, il merkezi ve ilçelerimizde yapılan faaliyetler, yaşanan sorunlar ile ilgili çözüm önerileri görüşüldü. 

İlk olarak, Uzaktan Eğitim Değerlendirme Komisyon Başkanı Sayın Fahrettin ÇELİK tarafından sahada karşılaşılan sorunlar ve geliştirilen çözüm önerileri katılımcılarla paylaşılarak başarı için yol haritası belirlendi.Kademeli olarak başlatılan yüz yüze eğitimle birlikte uzaktan eğitimin de sürdürülmesi, ilimiz genelinde kurulan 65 tane EBA destek noktasının işlevselliğinin sürdürülmesinin önemi vurgulandı.

Akabinde Şube Müdürümüz Sayın Sait EDİŞ İlimizin uzaktan eğitimdeki başarı oranlarıyla ilgili istatistiki bilgiler verdi. Komisyonun sunumlarından sonra konuşan İl Müdürümüz Sayın Bilal GÜR : " Özellikle salgın döneminde eğitim- öğretimde yaşanacak sorunlar için "Uzaktan Eğitim Koordinasyon Merkezi" oluşturulduğunu ve böylece Bakanlığımızın uzaktan eğitim politikalarının yanısıra ilimizde özel olarak yürüteceğimiz çalışmaları ve projeleri tespit edip hayata geçirmiş olacağız"dedi.Dünyanın diğer ülkelerinde olduğu gibi ülkemizde de uzaktan eğitime devam ediyoruz, amacımız ilimizdeki öğrencilerimizin yaşıtlarından geride kalmaması.Bu nedenle eğitim yöneticilerinin liderliğine her zamandan daha çok ihtiyacımız var.Öyle görülüyor ki salgının seyri ve teknolojinin de bir gereği olarak uzaktan eğitim ve canlı dersler eğitim-öğretimin önemli bir parçası olmaya devam edecek. Heyecanımızı kaybetmeden bu konuda sorunlar varsa çözümlerimiz de her zaman olacak. Öğrencilerimiz de yüz yüze eğitimin olmadığı zamanlarda "çözüm evde" diyerek çalışmalarına ara vermeden devam etmeliler. Birinci dönem ara tatili 16-20 Kasım'da başlayacak. Öğretmenlerimize yönelik çevrim içi seminerlerle uzaktan eğitim sürecine ve öğretmenlerimizin kişisel gelişimlerine daha fazla katkıda bulunmayı hedefliyoruz." dedi.

Okul ve kurumlarımızın hijyen şartlarının geliştirilmesi için gösterilen çabayı da öven Sayın Müdürümüz, Okulum Temiz Belgelendirme başvuru oranlarında, ülke genelinde ilk 16'ya girerek yüksek bir başarı gösterdikleri için İlimiz eğitim yöneticileri ve hijyen ekiplerine teşekkür etti.
Basın ve Halkla İlişkiler Şubesi

14-11-202014-11-202014-11-202014-11-202014-11-202014-11-202014-11-202014-11-202014-11-2020

Bulak Mah. Derviş Yalım Cad. No 2 İç Kapı No 5 MERKEZ / HAKKARİ - Santral 0 438 280 30 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.