HAKKARİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Müdürümüz Sayın Bilal Gür'ün, 12 Mart İstiklal Marşının Kabulü Ve Mehmet Akif Ersoy'u Anma Günü Mesajı

İl Müdürümüz Sayın Bilal Gür'ün, 12 Mart İstiklal Marşının Kabulü Ve Mehmet Akif Ersoy'u Anma Günü Mesajı

Milli birlik ve beraberliğimizin mutabakat belgesi olan İstiklal Marşı'mızın, Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından kabul edilişinin 101. yıldönümünü idrak etmenin gururunu yaşıyoruz.

İstiklal Marşı, bağımsızlık aşkının, imkansızlıklar içerisinde milletimizin gösterdiği büyük kahramanlığın, milli değerlerimizi ve ideallerimizi yansıtan azim ve fedakarlıkla verilen kurtuluş mücadelesinin mısralara dökülmüş ifadesidir. Milletimizin duygularına tercüman olan bu destansı eser, vatan, millet, istiklal ve din sevgisiyle yoğrulmuş milletimizin, bu kutsal değerlerine göz dikenlere karşı gösterdiği büyük kahramanlıkların, eşsiz dizelerle tezahürüdür.

Hakkı tutup kaldırmayı ve haksızlık karşısında dimdik durmayı hayatı boyunca haykırmış münevver ve mütefekkir şairimiz, Mehmet Akif Ersoy: "Allah bu millete bir daha İstiklal Marşı yazdırtmasın," diyerek, verilen mücadeleyi en veciz şekilde ifade etmiştir. 

Mehmet Akif Ersoy'un örnek kişiliği, millet sevgisi, mücadele azmi ve bağımsızlık aşkı her zaman bizlere rehber olmaya devam edecek ve bu eşsiz marşın her kıtasını, her bir dizesini kalbimizin derinliklerinde hissetmeyi, mısralarda yer alan ortak idealleri, ortak duygu birliğini ilelebet muhafaza etmeyi sürdüreceğiz.

Bu duygu ve düşüncelerle; İstiklal Marşımızın kabulünün 101. yıldönümünü kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, İstiklal Marşımızın şairi Mehmet Akif Ersoy'u ve bu destanı bizlere armağan eden tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle, gazilerimizi de şükranla anıyoruz. Ruhları şad olsun.

Bilal Gür

İl Milli Eğitim Müdürü

Bulak Mah. Derviş Yalım Cad. No 2 İç Kapı No 5 MERKEZ / HAKKARİ - Santral 0 438 280 30 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.