HAKKARİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Müdürümüz Sayın Bilal GÜR'ün, 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü Mesajı

İl Müdürümüz Sayın Bilal GÜR'ün, 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü Mesajı

Çanakkale Zaferi, aziz milletimizin kahraman ordumuzla birlikte yekvücut olarak, tarihimize şanlı bir sayfa olarak nakşettiği bir destanın adıdır. 

Türkü, Kürdü, Lazı, Çerkezi, dini veya etnik kökeni ne olursa olsun, bu vatan toprakları için savaştı. Bugün Çanakkale'de omuz omuza yatan şehitlerimiz, Türk Milleti'nin sarsılmaz birlik ve beraberliğinin nişanı olmuştur.

Çanakkale Savaşı, aynı zamanda yokluklar içindeki bir milletin neleri başarabildiğini kanıtlayan, yaklaşık 300.000 kahraman askerimizin şehit olduğu ve tarihe altın harflerle yazılmış büyük ve anlamlı zaferlerimizden biridir.

Çanakkale Zaferimizin 107'inci yılını, büyük bir gurur içerisinde idrak ediyor; "Ben size taarruzu değil, ölmeyi emrediyorum" diyerek, Çanakkale Savaşı'nın seyrini değiştiren Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, Çanakkale'de, İstiklal Harbi'nde, bölücü, yıkıcı terör örgütleri ile yapılan tüm mücadelelerde,15 Temmuz ihanet girişimi sırasında, sınırlarımızın içinde ve dışında can veren vatan evlatlarımızı ve gönül coğrafyamızın her bir karışında şehadet mertebesine ulaşan tüm kahramanlarımızı minnet, şükran ve rahmetle anıyorum.

Bilal GÜR

İl Milli Eğitim Müdürü

Bulak Mah. Derviş Yalım Cad. No 2 İç Kapı No 5 MERKEZ / HAKKARİ - Santral 0 438 280 30 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.