HAKKARİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Müdürümüz Sayın Bilal Gür'ün 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Kutlama Mesajı

İl Müdürümüz Sayın Bilal Gür'ün 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Kutlama Mesajı

Eşsiz bağımsızlık mücadelesinin ilk kıvılcımı ve bağımsız yarınlara yürüyüşün başlangıcı olan 19 Mayıs; aziz milletimizin vatan sevgisiyle, imanıyla var ettiği mücadeleci ruhunu, tüm dünyaya ilan ettiği gündür. Gazi Mustafa Kemal Atatürk, egemenlik tehdidine karşı, "Milletin istiklâlini yine milletin azim ve kararı kurtaracaktır," sözüyle mücadeleye inanmış ve kazanılan büyük zaferin ardından ülkemizin istikbalini Türk Gençliği'ne emanet etmiştir

Kurtuluş mücadelesinin kararlılığını ve gururunu taşıyan siz kıymetli gençlerimiz; Türkiye Cumhuriyeti'nin ilerlemesinin, gelişmesinin ve büyümesinin en büyük güvencesi, geleceğimiz, umudumuz ve ışığımız sizsiniz. Kahraman ecdadımızdan emanet aldığımız vatan ve bayrak sevgisine bağlı olarak üstlendiğiniz büyük sorumluluğun bilinciyle çok çalışacağınıza, Cumhuriyetimize kararlılıkla sahip çıkacağınıza yürekten inanıyorum. Eğitim camiası olarak bizler de sizlerle beraber, vatan uğruna atılan her adıma, dökülen her kana  minnet duyarak, güzel yarınlara kavuşabilmek adına, ülkemiz, insanlık ve tüm dünya için çalışmaya devam edeceğiz.

Bu duygu ve düşüncelerle başta Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal olmak üzere, Kurtuluş Savaşı´nda kanlarını ve canlarını veren aziz şehitlerimizi, kahraman gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyor, gençlerimizle beraber, sporcularımızın ve tüm milletimizin 19 Mayıs Atatürk´ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını kutluyorum.

 

            Bilal Gür
İl Millî Eğitim Müdürü

Bulak Mah. Derviş Yalım Cad. No 2 İç Kapı No 5 MERKEZ / HAKKARİ - Santral 0 438 280 30 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.