HAKKARİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Müdürümüz Sayın Bilal Gür'ün Derecik Ziyaretleri

      İl Müdürümüz Sayın Bilal Gür; Şube Müdürlerimiz; Sayın Oktay Kızılkaya ve Sayın Ekrem Tansu ile birlikte, ilçe ziyaretleri kapsamında, Derecik ilçemizdeki okulları ziyaret ederek yönetici, öğretmen ve öğrencilerle bir araya geldi. 
İl Müdürümüz Sayın Bilal Gür'ün Derecik Ziyaretleri

     Derecik İlçe Müdürümüz Sayın Abdülmecit Eren ve İlçe Şube Müdürlerimiz; Sayın Gaffar Ak ve Ramazan Sezgin tarafından karşılanan Sayın İl Müdürümüz, ilk olarak Gelişen Köyü İlk/Ortaokulu ve İmam Hatip Ortaokulu'ndaki öğrenci ve öğretmenlerimizle bir araya gelerek onlarla hasbihal etti. Sınıfları gezerek öğrencilerle idealleri ve hayalleri üzerine bir süre sohbet eden Sayın İl Müdürümüz: "Hiç geçmeyecek sandığımız zaman aslında hızla akıp gidiyor. Zamanınızı iyi değerlendirmeniz gerekmekte. Hangi ders olursa olsun anlama, kavrama ve anladığınızı ifade etmek için dilimizi iyi bilmeniz gerekir, onun için de bol bol okuma yapmalısınız. Sizlerden en önemli beklentimiz budur," dedi.

"MATEMATİK, HER ALANDA LAZIM"

       Matematik dersinin ana teması üzerine öğrencilere çeşitli sorular yönelten Sayın İl Müdürümüz: "Matematik hayatın her alanında bize mutlaka çok yararı olacak bir derstir ve öğretmenleriniz, bu derste sizlere aslında hayatı öğretiyor diyebiliriz. Her dersin, hayatta, hangi alanda size lazım olacağını iyi bilirseniz, onu daha çok severek ve zevkle okursunuz, başarıyı da daha kolay yakalarsınız," dedi.

      Akabinde, Derecik İlçe Müdürümüz Sayın Abdulmecid Eren ile birlikte Gelişen Serhatkale İlk/Ortaokulu'na geçen Sayın İl Müdürümüz, sınıflara girerek öğrencilerle sohbet etti ve başarı için mutlaka hayallerinin olması gerektiğini, bu hayalleri gerçeğe dönüştürmenin yolunun da çok çalışmaktan geçtiğinin altını çizdi.    

"DİYALEKT UYGULAMASINI MUTLAKA İNCELEYİN" 

         Sayın İl Müdürümüz, öğrencilerimizle olan sohbetlerinde:" Anadolu'da 'Bir lisan bir insan' diye çok güzel bir söz vardır. Sizleri diğer insanlardan farklı kılacak, emsallerinizin önüne geçmenize yardımcı olacak özelliklerden birisi de yabancı dil bilmenizdir. Bakanlığımızın yeni bir çalışması olan DİYALEKT uygulamasını mutlaka inceleyin. Şu anki yaşınız, hafızanız, yaşamınız dil öğrenmeye çok müsait, küçük yaşlarda dil daha kolay öğreniliyor. Dil tekrar edilmedikçe ve günlük hayatta kullanılmadıkça çabuk unutuluyor. Öğretmenlerinizin anlattığı konuları günü birlik çalışır, tekrar ederseniz sıkıntı yaşamadan öğrenirsiniz. Dil işi biraz da cesaret istiyor, korkmadan, bıkmadan üzerine giderseniz, çok güzel öğrenir ve konuşursunuz. Dil eğitimi, ülkemizde şimdi daha iyi imkânlarla öğretiliyor, bunu iyi değerlendirmelisiniz," dedi.

      Daha sonra öğretmenlerimizle öğretmenler odasında bir araya gelen Sayın İl Müdürümüz, kendilerine hitaben şunları söyledi:" İlçe Müdürümüzün liderliğinde gönül inceliği ile eğitim ortamlarına değer katan siz kıymetli öğretmenlerimize teşekkür ediyorum. Bugün; artık Valimiz Sayın İdris Akbıyık'ın himayelerinde, merkez ve ilçelerimizdeki tüm okullarımız, akademik olarak ve fiziki alanda daha başarılı, kaliteli, sağlıklı ve daha güvenli ortamlarda, eğitim ve öğretime devam etmektedirler," dedi. 

"FEDAKAR İNSANLAR, DAİMA GÜZEL DUYGULARLA ANILIRLAR" 

      Eğitim kalitesinin arttırılması için canla başla çalışan öğretmenlerimize teşekkür eden Sayın İl Müdürümüz:" Okulunuzu ve ortamınızı çok beğendim. Bizim, en büyük gücümüz insan kaynağımızdır. Her ülkenin, her milletin gündeminde mutlaka eğitim konusu vardır. Güçlü olmak zorundayız, bu gücümüzü de iyi eğitilmiş insan gücünden almak zorundayız. Yer altı ve yer üstü zenginliklerine sahip olan birçok ülkeden daha fazlasını, insan kaynağına sahip olan ülkeler elde edebiliyor ve daha güvende olabiliyorlar. Bunu sağlamanın yolu da en uygun şartlarda ve en iyi şekilde, en üst değere sahip bir eğitimi, çocuklarımıza verebilmekten geçiyor. Eğer insanımızı; değerlerine, tarihine, kültürüne, milli şuura sahip bir şekilde yetiştirebilirsek, inanıyorum ki çok daha ileriye gitmemiz mümkündür. Bizlerin omuzunda böyle bir büyük bir yük olduğunu bilinciyle yola çıktık. Öğretmenin elinin değmediği, öğretmenin başarısında pay sahibi olmadığı tek bir insan bile yoktur. Ancak bu elbette tek başına yeterli değildir, aynı zamanda, öğrencilerimizin de ilgisi ve velilerimizin de mutlaka bu konunun bir parçası olması gerektiğine inanıyoruz. Çocuklarımız ve aileler de bu işe kıymet verdiği sürece, geleceğe ait hiçbir endişemiz olmayacaktır, başarının sırrı da budur," diyerek öğretmenlerimizin sorun, talep ve önerilerini dinledikten sonra kendilerine çalışmalarında başarılar dileyerek okuldan ayrıldı.

        Ardından, İl Müdürümüz Sn. Bilal Gür, İlçe Müdürümüz Sayın Abdulmecit Eren ile birlikte, Derecik ilçemize yeni atanan Kaymakamımız Sn. Abdulkadir Işık'ı makamında ziyaret edip hayırlı olsun dileklerini iletti ve ilçede eğitim öğretim ile ilgili yürütülen hususlarda istişarelerde bulundu.

      Kaymakamlık ziyaretinin ardından, Derecik Umurlu İlk/Ortaokulu ve İmam Hatip Ortaokulu öğrenci ve öğretmenlerimizle bir araya gelen Sayın İl Müdürümüz, Derecik İlçe Müdürümüz ile birlikte yık yap projesi kapsamında yapılan 24 derslikli Şehit Gaffar Okan Ortaokulu'nun okul inşaatı ve 24 daireli öğretmen konutlarını yapımını yerinde inceleyerek yüklenici firmadan bilgiler aldı.

       Şube Müdürlerimiz; Sayın Oktay Kızılkaya ve Sayın Ekrem Tansu ile beraber, Derecik İlçe Müdürümüz Sayın Abdülmecid Eren'i makamında ziyaret eden İl Müdürümüz Sayın Bilal Gür, yeni yapılacak olan Derecik Öğretmenevi'nin hafriyat ve temel çalışmalarını yerinde inceledikten sonra Derecik'ten ayrılarak Şemdinli ilçemize intikal ettiler.

      Şemdinli'de, İlçe Müdürümüz Sayın Cihat İnan, İlçe Şube Müdürlerimiz; Sayın Halis Yarıcı, Sayın Osman Yılmaz ve Şemdinli Öğretmenevi Müdürü Sayın Behzat Herki ile bir süre sohbet eden Sayın İl Müdürümüz ziyaretlerini sonlandırdı.

(İl MEM Basın ve Halkla İlişkiler Şubesi)

10-05-202310-05-202310-05-202310-05-202310-05-202310-05-202310-05-202310-05-202310-05-202310-05-202310-05-202310-05-202310-05-202310-05-202310-05-202310-05-202310-05-202310-05-202310-05-202310-05-202310-05-202310-05-202310-05-202310-05-202310-05-202310-05-202310-05-2023

Bulak Mah. Derviş Yalım Cad. No 2 İç Kapı No 5 MERKEZ / HAKKARİ - Santral 0 438 280 30 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.