HAKKARİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Müdürümüz Sayın Bilal GÜR'ün,18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü Mesajı

İl Müdürümüz Sayın Bilal GÜR'ün,18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü Mesajı

Çanakkale Zaferi, aziz milletimizin kahraman ordumuzla birlikte yekvücut olarak, tarihimize şanlı bir sayfa olarak nakşettiği bir destanın adıdır. 

Türkü, Kürdü, Lazı, Çerkezi, dini, etnik kökeni, mezhebi ne olursa olsun bu vatan toprakları için savaştı. Bugün Çanakkale'de omuz omuza yatan şehitlerimiz, Türk Milleti'nin sarsılmaz birlik ve beraberliğinin nişanı olmuştur.

Çanakkale Savaşı, aynı zamanda yokluklar içindeki bir milletin neleri başarabildiğini kanıtlayan, tarihe altın harflerle yazılmış büyük ve anlamlı zaferlerden biridir.

Çanakkale Zaferimizin 106'ıncı yılını büyük bir gurur içerisinde idrak ediyor; "Ben size taarruzu değil, ölmeyi emrediyorum" diyerek Çanakkale Savaşı'nın seyrini değiştiren Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, Çanakkale'de, İstiklal Harbi'nde, bölücü, yıkıcı terör örgütleri ile yapılan tüm mücadelelerde,15 Temmuz ihanet girişimi sırasında, sınırlarımızın içinde ve dışında can veren şehitlerimiz ile Gara'da şehit düşen vatan evlatlarımızı ve gönül coğrafyamızın her bir karışında şehadet mertebesine ulaşan tüm kahramanlarımızı minnet, şükran ve rahmetle anıyorum.


Bilal GÜR        

 İl Milli Eğitim Müdürü

Bulak Mah. Derviş Yalım Cad. No 2 İç Kapı No 5 MERKEZ / HAKKARİ - Santral 0 438 280 30 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.