HAKKARİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Müdürümüz Sayın GÜR Okul Müdürleriyle Toplantı Yaptı

  Hakkari İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Bilal GÜR, İl Milli Eğitim Müdürlüğü Konferans Salonunda Merkez Ortaokul ve Lise Müdürleriyle aylık değerlendirme toplantısı yaptı.  
İl Müdürümüz Sayın GÜR Okul Müdürleriyle Toplantı Yaptı

 

Toplantıya İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları ve şube Müdürleri de katıldı.

 

İl Müdürümüz Sayın Bilal GÜR’ün başkanlığında gerçekleşen toplantıda, Okulların eğitim öğretim ortamlarının durumları, öğrenci başarıları, devamsızlıklar ve disiplin durumları, rehberlik çalışmaları, proje ve işbirliği çalışmaları, sosyal etkinlik çalışmaları, okul sağlığı çalışmaları, yönetim konusu, mevcut durum ve ulaşılması gereken hedefler konusunda değerlendirmeler yapıldı.

 

Akademik başarı, okul güvenliği, devam oranları, projeler, sosyal ve kültürel etkinliklerin masaya yatırıldığı toplantıda, yapılacak çalışmalar gözden geçirildi.

 

Toplantıda konuşan Müdür GÜR,” Okullarımız ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında koordineli çalışmanın, okullarımız da oluşabilecek istenmeyen olayların önüne geçilmesi ve olumsuzlukların müdürlüğümüz ile paylaşılarak en kısa ve doğru bir şekilde çözümleneceği hususunda çok büyük fayda sağlayacağını belirtti.

 

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Bilal GÜR ,”Eğitimde başarıyı yakalamanın önemli bir bölümünün düzenli olarak yöneticilerle bir araya gelip, sorunları tartışıp, hep birlikte çözüm yollarını bulmaktan geçtiğini belirterek, Hakkari’da bir eğitim seferberliği var. Her geçen gün daha iyi duruma gelmek için bir önce ki seneden daha çok çalışmalıyız, çabalamalıyız. İlimiz geneli liselerden mezun olan öğrencilerimizin üniversitelere yerleştirilmelerine yönelik okul bazlı kapsamlı bir araştırmanın yapılması gerekir. Bu gençler bizim gençlerimiz, bizim öğrencilerimiz ve sahip çıkmamız gerekir. Her okul müdürü biz neyiz, ne olabiliriz, neyi hedefliyoruz sorularının sorulması gerekir. Gerçekten uğraşılan bir hedefe ve o hedefin altının iyi doldurulması gerekir. Geçici başarılar değil, kalıcı ve sürdürülebilir başarılar elde etmek için uğraşmalıyız. Mevcut durumumuz ve hedeflerimiz doğrultusunda başarılar elde edebiliriz. Ortaokul müdürlerimiz son sınıf öğrencilerini LGS sınavlarına en iyi şekilde hazırlamalıdır.“ dedi

 

29-04-201929-04-201929-04-201929-04-201929-04-201929-04-201929-04-201929-04-201929-04-2019

Bulak Mah. Derviş Yalım Cad. No 2 İç Kapı No 5 MERKEZ / HAKKARİ - Santral 0 438 280 30 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.