HAKKARİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Müdürümüz: 'Sizler Ailemize Güç Veriyorsunuz'

İl Müdürümüz: 'Sizler Ailemize Güç Veriyorsunuz'

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Bilal GÜR Başkanlığında, Müdürlüğümüz Konferans Salonu'nda, 2.Dönem Okul Psikolojik Danışmanları Toplantısı yapıldı. Rehberlik ve psikolojik danışma hizmetlerinin değerlendirildiği toplantıya, Müdür Yardımcımız Sayın Fahrettin ÇELİK, Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetlerinden Sorumlu Şube Müdürümüz Sayın Sait EDİŞ, RAM Müdürü Sayın Necip KIZILKAYA ve Rehber Öğretmenlerimiz katıldı.

İl Müdürümüz Sayın Bilal GÜR, salgın sürecinde rehber öğretmenlerin önemine dikkati çekerek bu süreçte ailelerin ve çocukların duygusal durumu konusunda rehber öğretmen/psikolojik danışmanlara çok işler düştüğünü ifade ederek şunları söyledi: "Sizlerle beraber okullarımızın çok daha huzurlu ve mutlu olacağı, çocuklarımızın sosyal ve duygusal yönünü destekleyeceğimiz bir süreç yaşıyoruz. Hepiniz salgın döneminde büyük emek verdiniz, çocuklarımıza ulaştınız, öğrencilerimizi yalnız bırakmadınız. Bundan dolayı da sizlere çok teşekkür ediyorum. Bu süreçte herkes anladı ki sizlere, rehber öğretmen/psikolojik danışmanlara, ailelerin ve çocukların duygusal durumu anlamında, çok işler düşüyor.

Okulları kademeli olarak güvenle açacağız. İnanın burada sizlerin duruşu gerçekten çok önemli. Yüreğinizi ortaya koyarak, ailelerimizi duygusal yönden destekleyip onları güçlendirmeniz yine bu anlamda çocuklarımıza ulaşmanız, öğretmen arkadaşlarımıza destek olmanız yönündeki çabalarınız tüm eğitim ailemize, güç verecektir. Biliyoruz ki bu süreci daha sağlıklı atlatabilmemiz için sizlerin desteğine de çok ihtiyacımız var. Ben şimdiden, göstereceğiniz her türlü çaba için teşekkür ediyor, sevgilerimi sunuyorum," dedi.

Basın ve Halkla İlişkiler Şubesi

27-02-202127-02-202127-02-202127-02-202127-02-2021

Bulak Mah. Derviş Yalım Cad. No 2 İç Kapı No 5 MERKEZ / HAKKARİ - Santral 0 438 280 30 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.