HAKKARİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Müdürümüz Sn. Bilal Gür'ün '30 Ağustos Zafer Bayramı' Mesajı

İl Müdürümüz Sn. Bilal Gür'ün '30 Ağustos Zafer Bayramı' Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Bilal GÜR, '30 Ağustos Zafer Bayramı' mesajında şu ifadelere yer verdi: "İstiklal mücadelemizin en şanlı zaferlerinden biri olan 30 Ağustos Zaferi'nin 100. yılını büyük bir coşku ve gurur içerisinde idrak ediyoruz. Aziz milletimizin yedi düvele karşı yazmış olduğu milli mücadele destanının son askeri safhası olan bu zafer, Türkiye Cumhuriyeti Devleti'mizin, kuruluşu öncesindeki siyasi ortama da istikamet vermiş çok büyük bir askerî başarıdır.

Devletimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün "Başkomutan" ünvanı ile komuta ettiği şanlı ordumuz, işgal güçlerini vatanın bağrından sökmüş ve bu toprakların ebediyen Türk Yurdu olacağını tüm dünyaya bir kez daha ispat etmiştir. Emperyalist güçlerin, 30 Ağustos 1922'de aldıkları bu cevap, aziz milletin esareti asla kabul etmeyeceği; kadınıyla erkeğiyle, yaşlısıyla genciyle her daim bir ve beraber olacağı ve vatan için can vermenin en yüce vazife olarak kabul edildiği gerçeğidir. Tarihi boyunca haklının ve mazlumun yanında saf tutan, merhum Mehmet Akif'in de dediği gibi ezelden beridir hür yaşamış ve hür yaşayacak olan milletimize ve devletimize karşı beslenen kirli emeller, 100 yıl evvel olduğu gibi, bugün de yarın da boşa çıkacaktır. Bu duygu ve düşünceler içerisinde 30 Ağustos Zaferi'nin elde edilmesinde emeği geçen Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve Milli Mücadele Kahramanları'mız başta olmak üzere, vatan uğruna canlarını feda eden tüm şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi de minnetle yâd ediyor, 30 Ağustos Zafer Bayramı'mızı kutluyorum.

Bulak Mah. Derviş Yalım Cad. No 2 İç Kapı No 5 MERKEZ / HAKKARİ - Santral 0 438 280 30 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.