HAKKARİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlimiz Yeni Bir Eğitim Yuvasına Kavuşuyor

Hakkâri Valisi Sayın Yakup CANBOLAT ile Spor Toto Teşkilat Başkanı Sayın Mehmet Muharrem KASAPOĞLU arasında 18 Kasım 2014 günü Ankara´da imzalanan protokol ile İlimiz Merkez Merzan Mahallesinde 24 derslikli yeni bir Anadolu Lisesi yapılacaktır.  
İlimiz Yeni Bir Eğitim Yuvasına Kavuşuyor

Hakkâri Valisi Sayın Yakup CANBOLAT ile Spor Toto Teşkilat Başkanı Sayın Mehmet Muharrem KASAPOĞLU arasında 18 Kasım 2014 günü Ankara´da imzalanan protokol ile İlimiz Merkez Merzan Mahallesinde 24 derslikli yeni bir Anadolu Lisesi yapılacaktır.  Yeni okulun yapım işini tamamen Spor Toto Teşkilatı üstlenecektir. İhale işlemleri en kısa sürede tamamlanıp inşaat sezonunda yapımına başlanacaktır. 
Spor Toto Teşkilatı´nın yapacağı Liseyle İlimiz yeni bir Anadolu Lisesine kavuşacaktır. Eğitim-Öğretim hizmetlerinin verildiği binaların kalitesi aynı zamanda eğitimin de kalitesini olumlu yönde etkileyecektir. Yeni bir bina ile hem öğrencilere hem öğretmenlere hem de velilere daha iyi hizmet verilebilecek sınıfların öğrenci ortalamaları düşürülerek nitelik ve nicelik yönünden kalite arttırılabilecektir. 
İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Mahmut KURTARAN da yaptığı açıklamada "İlimiz eğitim hizmetlerine sunacakları bu modern kurumdan dolayı Hakkâri eğitim camiası olarak Gençlik ve Spor Bakanlığı´na şükranlarımızı sunarız." dedi.

         

Bulak Mah. Derviş Yalım Cad. No 2 İç Kapı No 5 MERKEZ / HAKKARİ - Santral 0 438 280 30 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.