HAKKARİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlimizde 150 Öğrenci Çanakkale Ve İstanbul Gezisine Uğurlandı

         Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’ın eşleri Sayın Emine ERDOĞAN Hanımefendi’nin himayelerinde İçişleri Bakanlığınca başlatılan "Biz Anadoluyuz Projesi" kapsamında Hakkâri’den 150 öğrenci Çanakkale ve İstanbul gezisine uğurlandı.  
İlimizde 150 Öğrenci Çanakkale Ve İstanbul Gezisine Uğurlandı

         Eski Valilik binası önünde düzenlenen uğurlama programına Valimiz Sayın Cüneyit Orhan TOPRAK, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Nuri ÖZTÜRK, İl Emniyet Müdürü Süleyman Suvat DİLBEROĞLU, İl Milli Eğitim Müdür Vekili Ali KORKMAZ, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Sait EDİŞ, öğretmen, öğrenci ve aileleri katıldı.

 

         Bir araya geldiği öğrencilerle bir süre sohbet eden Valimiz Sayın TOPRAK, Biz Anadoluyuz Projesi’nin Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’ın eşleri Sayın Emine ERDOĞAN Hanımefendi’nin himayelerinde başlatılan bir proje olduğunu anımsatarak, şunları kaydetti:

 

         "Bu proje kapsamında geçen senede 1.500 civarında öğrencimizi geziye göndermiştik. Bu sene de göndermeye devam ediyoruz. Önümüzdeki senede devam edeceğiz inşallah. Böylece ülkemizin değişik köşesinde yaşayan öğrenciler ve insanlar aynı zamanda kaynaşmış oluyorlar. Ben çok güzel bir proje olarak görüyorum. Bütün çocuklarımız geziden çok enerjik, çok sevinçli, çok heyecanlı bir şekilde memleketi tanımanın mutluluğu ile geri dönüyorlar. Bundan sonra gittiğinizde veya Çanakkale, İstanbul sözü geçtiğinde sizlerde orayı bilmenin verdiği gururla yorum yapacaksınız. Fakat benim size tavsiyem Çanakkale’yi iyi inceleyin, derinden izleyin. Ben 2002 senesinde gittiğimde çok etkilenmiştim. Oradaki şehitlerimizin nasıl bir mücadele verdiğini düşünmek insanı çok etkiliyor. Birde 57. Alay’a girerken bir şiir var, onu da okuyun orada. O da çok etkileyici. Orada karşı tarafta ölenlere şu dakikadan sonra bizim misafirimizdir. Düşman askeri bile olsa burada ölenler artık bize emanettir diyor. Bu da bizim nasıl bir anlayışa sahip olduğumuzu gösteriyor. Düşünebiliyor musunuz 5 dakika önce birbirinizi öldürmek için cansiperane mücadele ediyorsunuz öldükten sonra diyor o bizim misafirimizdir, bize emanettir. Her türlü onun korunması hakkı hukuku bize aittir böyle birde anlayış göreceksiniz. Onun için gerçekten çok önemli bir gezi olacak sizin için. Buradan sizi önce Van’a uğurlayacağız. Oradan da uçakla İstanbul’a gideceksiniz. Uçak yolculuğu da çok keyiflidir. Buradan biniyorsunuz Türkiye’nin bir ucundan bir ucuna 2 saatte varıyorsunuz. Buda ne kadar büyük bir imkân görüyorsunuz. Bu gezi derslerinizin arasında size bir nefes bir enerji olacak. Dönüşte de görüşürüz inşallah. Bana da anlatırsınız neler gördüğünüzü, neler yaşadığınızı. Hepinize iyi yolculuklar diliyorum.  İnşallah hayırlı güzel bir gezi olur sizler için."

 

         Daha sonra öğrencileri taşıyacak olan servis şoförleriyle bir araya gelen Valimiz Sayın TOPRAK, trafik kuralları çerçevesinde bir yolculuk yaparak, kendilerine emanet edilen çocukları sağ salim Van’a ulaştırmalarını istedi.

 

         İlk defa uçağa binerek Çanakkale ve İstanbul’u görecek olmanın heyecanını yaşayan öğrenciler Valimiz Sayın TOPRAK, protokol üyeleri ve aileleri tarafından Van Ferit Melen Havalimanı´na uğurlandı.

  

         İlimizdeki değişik okullardan belirlenen toplam 150 öğrencinin yararlandığı gezide öğrenciler, İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü görevlileri ve öğretmenleri nezaretinde bir hafta boyunca Çanakkale ve İstanbul’u gezerek tarihi ve turistlik mekânlarını ziyaret edecek.

23-10-201823-10-201823-10-201823-10-201823-10-201823-10-201823-10-201823-10-201823-10-201823-10-201823-10-2018

Bulak Mah. Derviş Yalım Cad. No 2 İç Kapı No 5 MERKEZ / HAKKARİ - Santral 0 438 280 30 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.