HAKKARİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlimizde ´´İlköğretim Haftası´´ Düzenlenen Törenle Kutlandı.

Valilik önünde düzenlenen çelenk sunma töreninde İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut KURTARAN tarafından Atatürk Anıtı’na çelenk sunulmasının ardından Cumhuriyet İlköğretim Okulu bahçesinde devam eden programa Valimiz Sayın Yakup CANBOLAT, Vali Yardımcısı Bekir ABACI, Dağ ve Komando Tugay Komutan Yardımcısı Albay Abdülaziz Tufan İLTAŞ, İl Jandarma Komutanı Kurmay Albay Demiray DEMİRCİ, İl Emniyet Müdürü Resul HOLOĞLU, İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut KURTARAN, kamu kurum ve kuruluşların amirleri, öğretmen, öğrenci ve veliler katıldı.
İlimizde  ´´İlköğretim Haftası´´  Düzenlenen Törenle Kutlandı.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı´nın okunmasıyla başlayan programda, 8’inci sınıf öğrencileri tarafından okula yeni başlayan öğrencilere temsilî olarak "Hoş geldin çiçeği" sunuldu.

 

Daha sonra programda konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut KURTARAN, ülkenin her yerinde olduğu gibi Hakkâri’de de yeni bir eğitim-öğretim yılına başlamanın coşku ve heyecanını yaşadıklarını söyledi. Çocukların başarısı ve mutluluğu için büyük çaba sarf ettiklerini dile getiren KURTARAN, "Bizler yarınlarımızdan yani ülkemizin geleceğinde birinci derecede sorumluluk sahibiyiz. Çocuklarımıza hazır düşünceleri aktarmaktan ziyade, onları düşünmeye sevk etmekle mükellefiz. Öğrencilerimizi doldurulacak bir vazodan ziyade, tutuşturulması gereken bir ateş olarak görmeliyiz" dedi.

 

İldeki eğitim yatırımlarına da değinen KURTARAN, şöyle konuştu: "Bu hafta ilimiz genelinde 74000 öğrencimiz ve 4000 civarındaki genç ve dinamik öğretmenimizle uzun ve yoğun bir eğitim-öğretim dönemine girdik. Öğrencilerimize daha modern ve kaliteli eğitim ortamları sunmak için ilimizde temel eğitimde 356 derslik, ortaöğretimde 416 derslik, 2760 öğrenci kapasiteli pansiyon, 98 daireli lojman yapılırken, 32 okulumuz da onarımdan geçirildi. 1 Rehberlik Araştırma Merkezi (RAM), 2 Halk Eğitim Merkezi, 3 spor salonu ve 160 yataklı bir öğretmenevi yapımı da devam etmektedir. Bütün bu eğitim yatırımlarının toplam maliyeti 270 milyon liradır. Ayrıca ilimiz genelinde 11.514 ilkokul ve ortaokul öğrencisi ile 5.379 lise öğrencisine de taşımalı eğitim hizmeti verilmektedir. Bunun da toplam maliyeti 30 milyon liradır. Bu duygu ve düşüncelerle yeni eğitim ve öğretim yılının sizlere ve ülkemize hayırlı olmasını dilerim."dedi.

 

Daha sonra öğrenciler tarafından şiirlerin okunarak şarkıların seslendirildiği programda, anasınıfı öğrencilerince çeşitli gösteriler yapıldı. Sermaye Piyasası Kurulu İlkokulu öğrencilerinden oluşan folklor ekibinin yöreye ait halk oyunları gösterisinin ardından Valimiz Sayın Yakup CANBOLAT, Milli Eğitim Bakanlığı ile Sağlık Bakanlığı arasında imzalanan  "Okullarda Fiziksel Aktivitenin Arttırılması" işbirliği protokolü çerçevesinde Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından alınan 60 bisikleti spor ve fizikî etkinliklerde kullanılmak üzere okul müdürlerine teslim etti. Daha sonra beraberindekilerle sınıfları dolaşarak öğrencilerle sohbet eden Valimiz CANBOLAT, ardından okuldaki öğretmenlerle bir araya geldi.

 

 

ilköğretim haftasıilköğretim haftasıilköğretim haftasıilköğretim haftasıilköğretim haftasıilköğretim haftasıilköğretim haftasıilköğretim haftasıilköğretim haftasıilköğretim haftasıilköğretim haftasıilköğretim haftasıilköğretim haftasıilköğretim haftasıilköğretim haftasıilköğretim haftasıilköğretim haftasıilköğretim haftasıilköğretim haftasıilköğretim haftası

ilköğretim haftası

Bulak Mah. Derviş Yalım Cad. No 2 İç Kapı No 5 MERKEZ / HAKKARİ - Santral 0 438 280 30 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.