HAKKARİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlimizdeki Okullarda ll. Dönem Başladı

İlimizdeki Okullarda ll. Dönem Başladı

Kahramanmaraş merkezli 10 ili etkileyen depremlerin ardından, diğer illerimizde olduğu gibi ilimizde de iki hafta ara verilen eğitim-öğretime bugün başlandı. 

İlimiz genelinde,92 bin öğrenci, yarıyıl tatilinin ardından ders başı yapmanın heyecanını yaşadı. İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Bilal Gür, Şube Müdürümüz Sayın Oktay Kızılkaya ile birlikte Mehmet Akif Ersoy Mesleki ve Teknik Anadolu Lisemizdeki Bayrak Törenine katılarak, buruk da olsa 2.dönemin ilk ders zilini çaldı, öğretmen ve öğrencilerimizle sohbet ederek kendilerine başarı diledi. 

İl Müdürümüz Sayın Bilal Gür: "2.Dönemin ilk haftasına, İstiklal Marşımızın bizi bir yapan duygusuyla başladık. Zor günlerden geçiyoruz; ama umut ve dayanışma, ülkemizin bu derin acısını iyileştirecek kadar güçlü. Çocuklarımız için daha çok yorulacağımız bir dönem diliyorum," diyerek 2.eğitim- öğretim döneminin ilk günlerinde, öğretmenlere, öğrencilere doğru yaklaşım konusunda tavsiyelerde bulundu. Deprem felaketleri nedeniyle içinde bulunduğumuz zor dönemde, çocuklar ve aileleri kadar öğretmenlerimizin de kaygılı olduğunu belirterek, ilk derste konu öğretimine başlamak yerine çocukların yaşadıklarını ve hissettiklerini dinlemenin çok daha uygun olacağını belirtti. Öğretmenlerin amacının travmayı iyileştirmek değil, şefkatli, kapsayıcı ve güvenli bir yaklaşımda bulunmak olduğunu hatırlatan İl Müdürümüz Sayın Bilal Gür, uygun olmayan deprem görüntülerine, haberlere, olumsuz söylemlere ya da aile içinde yaşantılara maruz kalmış olabilirler. İlk derste hemen bilgi vermek, anlatmak yerine dinlemeye zaman ayırmak çok daha kıymetli ve iyileştirici etki yaratacaktır. Yaşadıklarını konuşarak ifade etmek istemeyen öğrencilerin, çizerek ya da yazarak anlatmasına imkân verilmesi gerektiğinin altını çizdi.

(İl MEM Basın ve Halkla İlişkiler Şubesi)

20-02-202320-02-202320-02-202320-02-202320-02-202320-02-202320-02-2023

Bulak Mah. Derviş Yalım Cad. No 2 İç Kapı No 5 MERKEZ / HAKKARİ - Santral 0 438 280 30 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.