HAKKARİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLKSAN, Mücahid Tunç'u ve Depremde Şehit Olan Eğitimcileri, Çukurca'da Andı

Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat'taki depremlerde, hayatını kaybeden eğitimciler ve vatandaşlar için Milli Eğitim Bakanlığı İlkokul Öğretmenleri Sağlık ve Sosyal Yardım Sandığı (İLKSAN) tarafından, Çukurca ilçemizde anma programı düzenlendi.
İLKSAN, Mücahid Tunç'u ve Depremde Şehit Olan Eğitimcileri, Çukurca'da Andı

Çukurca Belediye Başkanı Sayın Ensar Dündar'ın ziyaret edilmesinin ardından, anma programı kapsamında, İLKSAN Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Tuncer Yılmaz, Genel Müdür Sayın Mintez Şimşek, İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Bilal Gür ve İlçe Müdürümüz Sayın Ceyhan Doğan tarafından, ilk olarak Malatya'da yaşanan depremde, anne ve babasını kurtarmak isterken hayatını kaybeden Malatya Battalgazi İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Mücahid Tunç'un doğduğu yer olan Çukurca'daki mezarlığı ziyaret edilerek merhumun ailesine taziye ziyareti gerçekleştirildi. Cuma namazı öncesi, Emir Şaban Camii'nde, depremde yaşamını yitiren eğitimciler ve vatandaşlar için mevlit okutulup, dualar edildi ve şehadetin kırkıncı günü anısına mevlit hediyeleri dağıtıldı. Akabinde, Çukurca Belediyesi Taziye Evinde, Merhum Mücahid Tunç adına yemek verildi. 

İLKSAN Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Tuncer Yılmaz ve Genel Müdür Sayın Mintez Şimşek, İLKSAN yaşadıkça, vatan için olsun veya afetlerde şehadete ermiş olsun, tüm şehitlerimizi anacağız, şehit ailelerini anacağız, onları unutturmayacağız ve bundan sonra da mutlaka ailelerimizin yanında olacağız. Onların emrindeyiz, onlar için varız," dedi. 

 

İLKSAN'a Teşekkür Ediyorum

Ziyaretten dolayı şeref duyduğunu dile getiren İl Müdürümüz Sayın Bilal Gür: "Buralara kadar gelen İLKSAN Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Tuncer Yılmaz, Genel Müdür Sayın Mintez Şimşek ve değerli yönetim kurulu üyelerinin, deprem şehitlerimizi anmak vesilesiyle bizleri ziyaret etmelerinden şeref duyduk. Kendilerine teşekkür ediyoruz. Bu vesileyle Hakkari Eğitim Ailesi olarak Sayın Valimiz İdris Akbıyık'ın riyasetinde, acılarımızı paylaşmaya, ilimizde misafir ettiğimiz depremzedelere ve bölgedeki afetzedelere dostluk elini uzatmaya devam edeceğiz. Tekrardan milletimizin başı sağ olsun," dedi.

Anma etkinliklerine; İLKSAN Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Tuncer Yılmaz, Genel Müdür Sayın Mintez Şimşek, İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Bilal Gür, Çukurca Belediye Başkanı Sayın Ensar Dündar, İLKSAN Özel Kalem Müdürü Sayın Mustafa Güngör, İlçe Müdürümüz Sayın Ceyhan Doğan, Şube Müdürlerimiz; Sayın Muharrem Dündar, Sayın Oktay Kızılkaya ve Osman Taşkın, İLKSAN Hakkari Temsilcisi Sayın Yaşar Taş, Destek Hizmetleri Şefi Sayın Köksal İman, kurum amirleri ve vatandaşlar katıldı.

 

(İl MEM Basın ve Halkla İlişkiler Şubesi)

17-03-202317-03-202318-03-202317-03-202317-03-202318-03-202317-03-202317-03-202317-03-2023

Bulak Mah. Derviş Yalım Cad. No 2 İç Kapı No 5 MERKEZ / HAKKARİ - Santral 0 438 280 30 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.