HAKKARİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İmam Hatip Liseleri Arası “Arapça Bilgi ve Etkinlik Yarışması” Düzenlendi.

Atatürk Kültür Merkezinde düzenlenen İmam Hatip Liseleri arası bilgi yarışmasına İl Milli Eğitim Müdürümüz Mahmut Kurtaran, Şube Müdürümüz Abdulmecit Yılmaz, Hakkâri İmam Hatip Lisesi Müdürü Salih Kaya, Şemdinli İmam Hatip Lisesi Müdürü Osman Yılmaz, Yüksekova İmam Hatip Lisesi Müdürü Cahit Onat,  öğretmen, öğrenci ve velileri katıldı.
İmam Hatip Liseleri Arası “Arapça Bilgi ve Etkinlik Yarışması” Düzenlendi.

4 Nisan Cumartesi günü AKM´de gerçekleşen yarışmanın jüri üyeliğini Hakkâri Üniversitesi öğretim görevlileri Doç. Dr. Şemsettin Kırış,  Beşir Çelik ve Majed Haj Muhammed’in yaptığı bilgi yarışması, şiir ve hitabet ile başladı.

Arapça  bilgi yarışmasında sonra söz alan Hakkâri İl Milli Eğitim Müdürümüz Mahmut Kurtaran: “Bugün burada sadece bir kazananı ya da iki kazananı olan bir yarışma yapmıyoruz, tüm katılımcılar, kazançlıdır bu yarışmada. Ama bugün bizim imam hatip lisesinin güzide öğrencileri ve çok sevgili öğretmenleri bizi gelecekle ilgili ümitli kıldılar. Onlardan da cenabı hak razı osun. Biz Arapçayı yabancı bir dil olarak görmüyoruz. Arapçayı fıtrat dili olarak görüyoruz. Peygamber efendimizin dili olarak görüyor ve Kur-an dili olarak kabul ediyoruz.” şeklinde konuştu.

Hakkâri, Yüksekova ve Şemdinli ilçelerinden 3 imam hatip lisesinin katıldığı yarışmada öğrencilere 20 değişik soru soruldu. Yarışma sonunda şiir ve bilgi yarışmasında iki dalda  Seyyid Abdullah Şemdinli Anadolu İmam Hatip Lisesi birinci olurken Hitabet dalında ise Yüksekova İmam Hatip Lisesi birinci oldu. Dereceye giren okulların ödülleri İl Milli Eğitim Müdürümüz Mahmut Kurtaran ve jüri üyeleri tarafından verildi.

 

Program Hakkâri İmam Hatip Lisesi pansiyonunda verilen yemekle sona erdi. Arapça bilgi yarışmasında birinci gelen okulların 2 Mayıs’ta Mardin ilinde yapılacak olan bölgeler arası Arapça bilgi yarışmasında Hakkâri’yi temsil edecekleri belirtildi.

arapçaarapçaarapçaarapçaarapçaarapçaarapçaarapçaarapçaarapça

Bulak Mah. Derviş Yalım Cad. No 2 İç Kapı No 5 MERKEZ / HAKKARİ - Santral 0 438 280 30 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.