HAKKARİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İmam Hatip Okullarımızdan Manevi Ziyafet

İmam Hatip Okullarımızdan Manevi Ziyafet

Millî Eğitim Bakanlığımızın Din Öğretimi Genel Müdürlüğü himayelerinde düzenlenen il geneli mesleki yarışmalar, İl-İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerimizin Din Öğretimi Şubeleri koordinesinde, Yüksekova Kaymakamı Sayın Ömer Çimşit ve İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Nurettin Yılmaz'ın teşrifleriyle Yüksekova'da yapıldı.

Yüksekova İlçe Müdürümüz Sayın Yusuf Atael, İlçe Müftüsü Sayın Mahmut Sevik, il-ilçe şube müdürlerimiz ve ilçe protokolünün de katılım gösterdiği imam hatip okulları arasında düzenlenen yarışmanın il finalinde konuşan Sayın İl Müdürümüz, yarışmalarda, derece yapan ve yarışmalara katılım sağlayan tüm öğrencilerimizi tebrik ederek emeği geçen İl- İlçe Din Öğretimi Şubeleri, İlçe Müftülüğü ve seçici kurula, okul müdürleri ve danışman öğretmenlere, katkılarından dolayı teşekkür etti. Programda, öğrencilere ödüllerini takdim ederek kısa bir konuşma yapan Sayın İl Müdürümüz: "Bugün, öğrencilerimiz, herkese, adeta manevi ziyafet sunmuş oldular. Yüce kitabımız Kur'an-ı Kerim-i, ezan ve hutbe okudular. Yüce Allah, Kur'an'a hizmet eden öğrencilerimizin sayısını artırarak onları, Anadolu topraklarımızın Mevlana'sı, Yunus Emre'si, Hacı Bektaşi Veli'si, Veysel Karani'si olmasına vesile kılsın. Kur'an nidalarının yükseldiği ve kaybedeni olmayan bu güzel yarışmada, emeği geçenleri ve tüm öğrencilerimizi tebrik ediyor, böyle pırıl pırıl evlatlar yetiştiren öğrencilerimizin ailelerine ve öğretmenlerine teşekkür ediyorum," dedi.

Daha sonra yarışmada 1. olanlara ödüllerini takdim eden Yüksekova Kaymakamı Sayın Ömer Çimşit, konuşmasında şunları dile getirdi: "Bu yarışmamıza ev sahipliği yapan Yüksekova Ova Camii'miz, malumunuz, iki ay önce ibadete açıldı. Camiimizin yapılmasına vesile olan Sayın Cumhurbaşkanımızın Başdanışmanı Sayın İsrafil Kışla hocamıza ve hayırseverlerimize, şükranlarımızı sunuyor; ayrıca bu yarışmaların ilçemizde düzenlenmesine vesile olan ve şu an aramızda olan İl Müdürümüz Sayın Nuretttin Yılmaz'a da teşekkür ediyorum. Bölge yarışmalarına da ev sahipliği yapma isteğimizi iletiyoruz. Emeği geçenlere, özellikle öğrencilerimizin öğretmenleri ve ailelerine çok teşekkür ediyorum. Öğrencilerimizin yaşamlarına, her zaman, böyle ulvi ve manevi duyguların hakim olması dileğiyle herkesi saygıyla selamlıyorum," dedi.

Anadolu İmam Hatip Liseleri'nin kuruluş misyonu çerçevesinde, öğrencilerin kişisel ve mesleki gelişimlerini destekleyerek yetkinlik ve özgüven kazanmalarını sağlamak amacıyla yaklaşık 40 yıldır, geleneksel olarak düzenlenen "Mesleki Yarışmalar"ın Hakkari İl Finali'nde, yarışmayı birincilikle tamamlayarak ödül almaya hak kazanan öğrencilerimiz ve okulları şunlardır:

 

LİSE DÜZEYİNDE 1.'ler;

Kuran-ı Kerim-i Güzel Okuma ( erkekler): Ebubekir Çiftçi-

Hakkari Hüseyin Çelik AİHL,

 

Kuran-ı Kerim-i Güzel Okuma ( kızlar): Nejla Sönmez - Seyyid Abdullah Şemdini AİHL,

 

Genç Hatipler Hutbe Okuma: İbrahim Mesutoğlu - Seyyid Abdullah Şemdini AİHL,

 

Genç Muhafızlar Hafızlık: Fatih Salim - Hüseyin Çelik AİHL,

 

Genç Bilaller Ezan Okuma: Davut Deniz - Yüksekova Proje AİHL;

 

ORTAOKUL DÜZEYİNDE 1.'ler;

Kuran-ı Kerim-i Güzel Okuma( erkekler): İsa Yalçın - Yüksekova Hafız İHO,

 

Kuran-ı Kerim-i Güzel Okuma (kızlar): Erva Şedal - Yüksekova Hafız İHO,

 

Genç Muhafızlar Hafızlık ( erkekler): Semih Akdoğan - Hakkari Vali Lütfullah Bilgin İHO,

 

Genç Muhafızlar Hafızlık( kızlar) : Esma Durna - Yüksekova Hafız İHO,

 

Genç Bilaller Ezan Okuma: Üveys M. Tatlı - Yüksekova Hafız İHO

 

Öğrencilerimizi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

 

(İl MEM Basın ve Halkla İlişkiler Şubesi)

27-12-202327-12-202327-12-202327-12-202327-12-202327-12-202327-12-202327-12-202327-12-202327-12-202327-12-202327-12-202327-12-202327-12-202327-12-202327-12-2023

Bulak Mah. Derviş Yalım Cad. No 2 İç Kapı No 5 MERKEZ / HAKKARİ - Santral 0 438 280 30 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.