HAKKARİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İş Sağlığı ve Güvenliği Haftası Kapsamında Müdürlüğümüze Ziyaret

İş Sağlığı ve Güvenliği Haftası Kapsamında Müdürlüğümüze Ziyaret
İş Sağlığı ve Güvenliği Haftası Kapsamında Müdürlüğümüze Ziyaret

İş Sağlığı ve Güvenliği Haftası Kapsamında  Müdürlüğümüzce, İş Sağlığı ve Güvenliğine Farkındalık Oluşturmaya Yönelik Etkinlikler Gerçekleştirildi.Kurumumuz Sivil Savunma Amiri,İş Güvenliği Koordinatörü,İl Okul Sağlığı Koordinatörü, İlk Yardım ve Arama- Kurtarma Formatörlerinden oluşan birim çalışanları, İl Müdürümüz Sayın Bilal GÜR'e  İş Güvenliğine verdiği önemden dolayı kendilerine plaket takdim ettiler.

Ülkemizin güvenli geleceğinin teminatı olan öğrencilerimizin sağlıklı ve güvenli ortamlarda öğrenim görmeleri, öğrencilerimizde güvenlik bilincinin ve güvenlik kültürünün geliştirilmesine katkı sağlamak amacıyla düzenlenen etkinliğe, İş Sağlığı ve Güvenliği konulu resimleriyle katkıda bulunan  öğrencilerimize Milli Eğitim Müdürü Sayın Bilal GÜR tarafından çeşitli hediyeler verildi.

 

Dünyada iş güvenliğine dikkat çekmek ve kaza risklerini en aza indirmek maksadıyla her yıl 04-10 Mayıs tarihleri "Dünya İş Güvenliği Haftası" olarak kutlandığını,

İş Sağlığı ve Güvenliği Etkinlikleri çerçevesinde Müdürlüğümüzce

iş güvenliği ve sağlığı konusunda çalışanların farkındalığının artırılması gerektiğinin altını çizen Sayın Bilal GÜR , " İş Sağlığı ve Güvenliği konusunda sürekliliği sağlamanın en önemli yolu eğitim.

Nitekim Millî Eğitim Bakanımız Sayın Ziya Selçuk:" iş sağlığı ve güvenliğini müfredatın içine, okul içi süreçlere ve bütün eğitim-öğretim boyutlarına entegre etmeyi amaçladıklarını belirtmiş "Nihai hedefimiz iş sağlığı ve güvenliği kavram ve kurallarını okul öncesinden başlayarak her kademedeki eğitim-öğretim faaliyetlerinde yer verebilmek ve bütün çocuklarımızın ´önce sağlığım ve güvenliğim´ demesi amaçlarımız arasında" demiştir.Okulların sağlık ve güvenlik şartlarını geliştirmek amacıyla iş güvenliği uzmanları ve periyodik kontrol uzmanlarının görevlendirildiğini, okullarda düzenli olarak tüm tehlikeli tesis ve tesisatların,  uzmanlarca denetlendiğini anlatan Sayın GÜR, Müdürlüğümüz Bünyesinde İşyeri Hekimliği, Okul Sağlığı, Özel Güvenlik Hizmetleri birimlerinin oluşturulduğunu, İlk Yardım, Arama- Kurtarma, Temel İSG ve Yangın Eğitimlerinin eş zamanlı olarak verildiğini belirtti. Meslek hayatının gelecek aktörlerini ve öğretmenlerimizi çağın gereklerine uygun olarak iş sağlığı ve güvenliği kültürüyle de donatmış olacağız.

Eğitim ortamlarımızın ve sınıflarımızın sağlıklı ve güvenli olması çalışmalarımızın başında yer almaktadır.diye belirtti.

10-05-201910-05-201910-05-201910-05-2019

Bulak Mah. Derviş Yalım Cad. No 2 İç Kapı No 5 MERKEZ / HAKKARİ - Santral 0 438 280 30 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.