HAKKARİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İstiklâl Marşı´nın Kabulü ve Mehmet Âkif Ersoy´u Anma Programı

İstiklâl Marşı´nın Kabulü ve Mehmet Âkif Ersoy´u Anma Günü dolayısıyla Atatürk Kültür Merkezinde program düzenlendi.
İstiklâl Marşı´nın Kabulü ve Mehmet Âkif Ersoy´u Anma Programı

Mehmet Âkif Ersoy Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencilerince Atatürk Kültür Merkezi´nde düzenlenen programa, Valimiz Yakup CANBOLAT, Cumhuriyet Başsavcısı Ercan TÜRKOL, Vali Yardımcıları Cumhur DURAN, Hüseyin SAYIN, Mehmet Emin TAŞÇI, İl Jandarma Komutanı Albay Yavuz ÖZFİDAN, İl Emniyet Müdürü Resul HOLOĞLU, Milli Eğitim Müdürümüz Mahmut KURTARAN, kamu kurum ve kuruluş amirleri, öğretmen, öğrenci ve vatandaşlar katıldı.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklâl Marşı´nın okunmasıyla başlayan programda, Mehmet Âkif Ersoy Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Suvar KARA, günün anlam ve önemine ilişkin konuşma yaptı.

İstiklâl Marşı´nın yazarı Mehmet Âkif Ersoy´un hayatının anlatıldığı slayt gösterisinin ardından öğrenciler tarafından türküler seslendirilerek değişik şiirler okundu.

Öğrenci ve öğretmenlerin tiyatro gösterisinin ardından İstiklâl Marşı´nın Kabulü ve Mehmet Âkif Ersoy´u Anma Günü nedeniyle öğrenciler arasında düzenlenen İstiklal Marşı’nı en güzel okuma yarışmasında birinci olan Elvan ÖZDEMİR isimli öğrenci tarafından İstiklal Marşı okundu.

Daha sonra Vali Yakup CANBOLAT ve beraberindekiler tarafından anma günü dolayısıyla düzenlenen değişik yarışmalarda dereceye giren öğrencilere çeşitli hediyeler verildi.

 

Program, Ahmed Hüsrev KOYUNCU isimli hattat ustası tarafından açılan serginin gezilmesiyle sona erdi. Sergide KOYUNCU tarafından Vali Yakup CANBOLAT’a üzerinde ismi yazılı tabak hediye edildi. 

martmartmartmartmartmartmartmartmartmartmartmart

Bulak Mah. Derviş Yalım Cad. No 2 İç Kapı No 5 MERKEZ / HAKKARİ - Santral 0 438 280 30 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.