HAKKARİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İzmir-Hakkari Bilim Olimpiyatları Başvuruları Başladı

İzmir-Hakkari Bilim Olimpiyatları Başvuruları Başladı

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde, 4 yıldır verilmekte olan "İzmir Bilim Olimpiyatları" eğitimine Hakkârili öğrencilerimiz de dâhil oluyor. Böylece uzaktan eğitim portalına dâhil edilen öğrencilerimiz, İzmir Bilim Olimpiyatları eğitimlerine katılma fırsatı buluyor.

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde yürütülen ve ortaokul ve lise öğrencilerinin Bilgisayar ve Matematik, ortaokul öğrencilerinin ve ilkokullarda 3 ve 4. Sınıf öğrencilerinin Fen derslerinden eğitim aldığı Bilim Olimpiyatları eğitimi 4 yıldır sürdürülüyor. 

Uzaktan Eğitim Portalına katılan Hakkârili öğrenci ve öğretmenler İzmirli öğrenci ve öğretmenlerle aynı anda derse dâhil oluyor, canlı derslere girebiliyor, ders kayıtlarını izleyebiliyor, öğretmenlerin ve yöneticilerin paylaştığı dokümanları görebiliyor, kendileri doküman paylaşabiliyor, deneme sınavlarına katılabiliyor ve ek ders tanımlaması yapabiliyor. Öğrenci devam/devamsızlıkları, sınav soru başarı oranları gibi istatistikler ve dijital ayak izleri takip edilebiliyor.

Hakkârili öğrencilerimiz, uzaktan eğitim portaline dâhil olmak, bilgi birikimden ve eğitimlerden yararlanmak ve olimpiyat atmosferi deneyimini yaşayabilmek için 27 Mayıs 2022 tarihine kadar *https://izmir.meb.gov.tr/olimpiyat/* adresindeki linkten başvuru yapabilirler.

17-05-2022

Bulak Mah. Derviş Yalım Cad. No 2 İç Kapı No 5 MERKEZ / HAKKARİ - Santral 0 438 280 30 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.