HAKKARİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

'Kaliteli Eğitim-İdeal Öğretmen' Konferansı

'Kaliteli Eğitim-İdeal Öğretmen' Konferansı

Valiliğimiz ve Belediyemiz tarafından 'İrfan ve Medeniyet Buluşmaları' kapsamında, Tarihçi-Yazar Mustafa Turan'ın "Kaliteli Eğitim- İdeal Öğretmen" konferansı, Atatürk Kültür Merkezi'nde gerçekleşti.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Bilal Gür, konferansın açılış konuşmasında; "Bakanımız Sayın Mahmut Özer'in buyurdukları gibi bir toplum, öğretmeni kadar güçlüdür." Bizler de bugün, öğretmenlerimizi güçlü kılmak adına, ilimizdeki eğitim seferberliğinde, her zaman camiamızın yanında olan eğitim ve öğretmen sevdalısı Valimiz Sayın İdris Akbıyık'ın davetleriyle ilimize teşrif eden; Tarihçi-Yazar Sayın Mustafa Turan Hocamızla birlikte olacak ve birikimlerinden faydalanacağız. Mesleğimiz açısından oldukça önemli konularda, bilgi ve tecrübe aktarımında bulunacak olan değerli hocamıza teşekkür ederken, kıymetli üstadımızı bizlerle buluşturan Valiliğimize ve Belediyemize, eğitim ailemiz adına şükranlarımızı sunuyoruz," dedi.

Tarihçi-Yazar Sayın Mustafa Turan, öğretmenlerimize seslenerek, "Eğitimci, kılık kıyafetiyle, tavrıyla, hatta yürüyüşü ile okul içi ve dışı davranışlarıyla üstün bir şahsiyet sergilemelidir. İnsanları düzeltebilmeniz için önce kendimizi düzeltmeliyiz," dedi.

Öğretmenlerin sürekli kendisini yenilemesi gerektiğine işaret eden Sayın Turan, "Öğrenciler, öğretmenlerin canlı aynalarıdır. Aslında öğretmenlik sürekli öğrencilik demektir. Bu sebeple kendisini devamlı yenilemelidir; yoksa eskiyecek ve öğrencilerine yeterince faydalı olamayacaktır. Sınıfta yaramazlık yapan bir öğrenci, doğrudan rencide edilmemeli iyi bir lisanla hatası, düzeltilme yoluna gidilmelidir. Diğer mesleklerde yapılacak bir hatanın telafisi mümkündür; ancak öğretmenlikte yapılacak bir hatanın telafisi mümkün değildir; zira öğretmen, nesil inşa eden ve insan yetiştirendir. Bu nedenle vebalinin ve sorumluluğunun çok ağır olduğunun unutulmaması gerekir," diye konuştu.

Konferansı; İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Bilal Gür, Sayın Yasemin Turan Hanımefendi, İl Müdür Yardımcılarımız; Sayın Ali Korkmaz, Sayın Fahrettin Çelik, Şube Müdürlerimiz; Sayın Oktay Kızılkaya, Sayın Sabah Saklı ve öğretmenlerimiz dinledi.

(İl MEM Basın ve Halkla İlişkiler Şubesi)

21-12-202221-12-202221-12-202221-12-202221-12-202221-12-202221-12-202221-12-202221-12-2022

Bulak Mah. Derviş Yalım Cad. No 2 İç Kapı No 5 MERKEZ / HAKKARİ - Santral 0 438 280 30 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.