HAKKARİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Kalkınmaya Eğitimci Gözüyle Bakış

DAKA (Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı) ve İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz iş birliğinde ‘Kalkınmaya Eğitimci Gözüyle Bakış’ konulu panel düzenlendi. 
Kalkınmaya Eğitimci Gözüyle Bakış

DAKA(Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı) ve İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz iş birliğinde ‘Kalkınmaya Eğitimci Gözüyle Bakış’ konulu panel düzenlendi. DAKA Genel Sekreteri Dr Emin Yaşar DEMİRCİ’nin oturum başkanlığında gerçekleşen panele konuşmacı olarak; İl Milli Eğitim Müdürümüz Mahmut KURTARAN, Hakkâri Üniversitesinden Prof Dr Battal ASLAN, Erzurum Atatürk Üniversitesi İletişim Fakültesinden Alper GÜRBÜZ, SETA Vakfı Araştırmacısı İpek COŞKUN ve DAKA Hakkâri YDO Koordinatörü Hilal TURĞAY katıldı.

Tüm panelistler kalkınma ile eğitim arasındaki anlamlı ilişki üzerinde durdu. Milli Eğitim Müdürümüz Mahmut KURTARAN: “Bir ülkenin refah ve mutluluğu o ülke insanlarının nitelikli ve sürekli bir eğitim almaları ve bununla kazandıkları bilgi beceri ile ekonomik büyümeye yapabilecekleri katkıya bağlıdır. Ayrıca Sosyo ekonomik gelişmenin en önemli itici gücü ve verimlilik artışının en önemli unsuru toplumun eğitim düzeyidir.” dedi

 

Eğitimcilerin yoğun ilgi gösterdiği programda katılımcılara Kalkınma Ajansı tarafından kitap hediye edildi. Öğretmenlerle panelistler arasında soru cevap yapılmasıyla program sona erdi.

Bulak Mah. Derviş Yalım Cad. No 2 İç Kapı No 5 MERKEZ / HAKKARİ - Santral 0 438 280 30 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.