HAKKARİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Eğitim ile Müftülük arasında ´Eğitimde İşbirliği´ protokolü imzalandı

       Geleceğimizin güvencesi olan öğrencilerimizin hem toplumsal hem de evrensel değerlerini yaşayan ve yaşatan bireyler olması amacıyla Hakkari İl Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı örgün ve yaygın eğitim kurumlarında uygulanmak üzere İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve İl Müftülüğü arasında Eğitimde İşbirliği protokolü imzalandı.
Milli Eğitim ile Müftülük arasında  ´Eğitimde İşbirliği´ protokolü imzalandı

       Hakkari Valisi Sayın Cüneyit Orhan TOPRAK,İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Veysel DURGUN, İl Müftüsü Sayın M. Feysal GEYLANİ’nin katıldığı protokolün amacı;Örgün ve yaygın eğitim kapsamındaki din eğitim ve öğretimi faaliyetlerinde, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile İl Müftülüğü iş birliği çerçevesinde, temel eğitim ve ortaöğretim çağındaki öğrencilere milli, manevi, ahlaki, insani ve kültürel değerlerimizin benimsetilmesi; onların mesleki, akademik, sportif, sanatsal, kültürel, sosyal ve yabancı dil gibi alanlarda yeteneklerinin ortaya çıkarılması ve geliştirilmesi, onlara çağımızın gerektirdiği bilgi ve becerilerin kazandırılması, öğretmenlerin ve din görevlilerinin mesleki gelişimlerinin desteklenmesi amaçlanmakta.

       İmzalanan bu protokolle ilgili olarak İl Müftüsü M. Feysal GEYLANİ; “ İmzalanan protokolün hayırlı bir iş birliği protokolü olduğunu ve Hakkari eğitimine katkı sağlayacağını belirterek Müftülük olarak Hakkari eğitimine katkı sunuyor olmamız, bizi ayrıca mutlu ediyor” diye konuştu.

       İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Veysel DURGUN;  “Müftülüğümüzün milli kültürümüze ve eğitime yaptığı katkıları takdir ettiğini belirterek, bu birikimi Müdürlüğümüz ile paylaştıkları için Sayın M. Feyasal GEYLANİ’ye teşekkürlerini sundu. Müftülüğümüz ile Milli Eğitim camiasının birçok ortak yönlerinin bulunduğunu ifade ederek ; hoca, öğretmen, öğrenci, kurs vb. gibi kavramlar iki camianın da ortak kavramları olduğunu vurguladı. İlimizde bu iki kurum el ele verirse yetişen nesiller bakımından güzel neticeler alınarak güzel geri dönüşlerin olacağını belirtti.Bu işbirliği protokolünün Hakkari’de eğitimin ilerlemesine katkı sağlayacağına inanıyorum ve bu protokolün hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.

Bulak Mah. Derviş Yalım Cad. No 2 İç Kapı No 5 MERKEZ / HAKKARİ - Santral 0 438 280 30 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.