HAKKARİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Eğitim Müdürümüz Bilal GÜR Özel Eğitim Öğretmenleriyle Buluştu.

         Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Bilal GÜR Milli Eğitim Müdürlüğü Konferans Salonunda düzenlenen Özel Eğitim Öğretmenleri Toplantısına Başkanlık etti. Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Şube Sait EDİŞ ve Rehberlik ve Araştırma Merkezi Müdürü Necip KIZILKAYA’nın katılımıyla gerçekleşen toplantıda özel eğitim alanında yapılan çalışmalar, özel Eğitim Okul ve sınıflarımızın durumu, ihtiyaçları, özel eğitim alan öğrencilerin taşınması, eğitime erişimlerinin sağlanması ve Hakkari İli Özel Eğitim Gelişim Eylem Planı konuları ele alındı.
Milli Eğitim Müdürümüz Bilal GÜR Özel Eğitim Öğretmenleriyle Buluştu.

         Özel Eğitim Öğretmenlerinin sorunlarını ve görüşlerini dinleyen Milli Eğitim Müdürümüz Bilal GÜR Özel Eğitim Öğretmenlerine hitaben yaptıkları konuşmada “Değerli Meslektaşlarım öncelikle katılımınızdan dolayı hepinize teşekkür ederim. Benim nazarımda sizler çok özelsiniz. Hem sizler hem de öğrencileriniz özeldir. Benim için bütün öğretmelerimin emekli önemlidir ancak sizin emekleriniz, sizin çabalarınız bir başka öneme sahiptir. Sizler Özel Eğitim İhtiyacı olan çocuklarımıza eğitim veren Özel Öğretmenlerimizsiniz. Her öğretmenin çabası aile ile işbirliği çok önemlidir ancak sizin çabanız sizin sabrınız ve sizin bu çocuklarımızın aileleri ile kuracağınız bağ çok çok önemlidir. Bizler eğitimciler olarak istersek bir çocuğun hayatını olumlu yönde değiştirebiliriz. Özel Eğitim İhtiyacı olan çocuklarımızın olumlu yönde değişimleri bizleri ve ailelerini çok mutlu etmektedir. Eğitimin en önemli boyutu sevgi, şefkat, bilgi ve merhamet üzerine kurulacak bağdır. Sizlerin öğrencilerinizle olan ilişkileriniz onları hayata hazırlayacaktır. Biz sizin çalışmalarınızı yakından takip ediyoruz. Bir veli gelip kendi çocuğundaki gelişmeleri bana anlatınca çok çok mutlu oluyorum. Muhakkak ki çalıştığınız kurumlarda ve sınıflarda eksiklikler vardır. Bizler bunları gidermek adına tüm imkânlarımızı seferber ettik ve ediyoruz. Beni en çok mutlu eden gelişmelerden biri de her sene özel eğitime ihtiyacı olan çocuklarımızın eğitime erişimlerindeki sayımızın artmış olmasıdır. Bugün merkeze bağlı çok uzak köylerimizde bile donatımı yapılmış özel eğitim sınıflarımız mevcuttur. Ama özellikle vurgulamak istiyorum ki imkânlar ne olursa olsun en büyük imkân öğretmenin çabası, sevgisi ve emeğidir. Benim Milli Eğitim Müdürü olarak en büyük gücüm siz değerli meslektaşlarımın özverisidir. Kapım sizlere her zaman açıktır. Özel Eğitim Rehberlik Hizmetleri Şube Müdürümüze ve RAM Müdürümüze iletilen ve bana ulaşan her sorunla imkanlar ölçüsünde yakinen ilgileneceğimi özellikle biliniz.  Özel çocuklarımız için gösterdiğiniz çabadan dolayı hepinize ayrı ayrı teşekkür eder çalışmalarınızda başarılar dilerim.”

16-11-201816-11-2018

Bulak Mah. Derviş Yalım Cad. No 2 İç Kapı No 5 MERKEZ / HAKKARİ - Santral 0 438 280 30 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.