HAKKARİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Bilal GÜR Rehberlik Öğretmenleriyle Bir araya geldi.

          Milli Eğitim Müdürümüz Bilal GÜR, Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetlerinden Sorumlu Şube Müdürü Sait EDİŞ ve Rehberlik ve Araştırma Merkezi Müdürü Necip KIZILKAYA’nın katılımıyla gerçekleşen ‘Sene Başı Rehberlik Öğretmenleri Toplantısı’ na katıldı. Merkez ve Çukurca İlçesinde görev yapan rehberlik öğretmenlerinin katıldığı toplantıda, Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Bilal GÜR, öğretmenlere hitaben;  
Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Bilal GÜR Rehberlik Öğretmenleriyle Bir araya geldi.

         “Değerli meslektaşlarım, hepiniz hoş geldiniz. Yeni eğitim öğretim yılının hepinize hayırlı olmasını diliyorum. Bizim diğer tüm eğitim çalışanları gibi sizleri de önemseyen bir anlayışla yola çıkmış bulunmaktayız. Benim sizlerden çok büyük beklentilerim var. Sizler “Rehber Öğretmenler”siniz. Tüm öğretmenler,  öğrencilerimize ve velilerimize rehberlik ederler. Ancak, sizler benim nazarımda, diğer öğrencilere, velilere, öğretmenlere ve hatta okul yöneticilerine de rehberlik edebilecek kişilersiniz. Milli Eğitim Müdürlüğü olarak başarının ekip halinde çalışmak, birlikte yol almaktan ve ortak akılla hareket etmekten geçtiğine inanıyoruz.Bu anlayışla, görev yaptığımız yerlerde, eğitim namına taş üstüne taş koyacak, fikri, projesi olan her arkadaşa kapımız açık, desteğimiz sonsuzdur. İnsan yetiştirmek kolay olmayıp, çok  zor bir görevdir. Özellikle günümüzde,  eğitim alanında çalışmak, insan yetiştirmeye katkıda bulunmak, herkesin yapabileceği bir görev değildir. Eğitim alanında karşılaşabileceğimiz zorluklarda, bizim en çok güvendiğimiz gruplardan biri de siz okul rehber öğretmenlerisiniz.

 

         Sizlerden isteğim, gerçek anlamda rehberlik yapmanızdır. O yüzden lütfen her biriniz, okulunuzdaki tüm süreçlere hakim olunuz. Tüm öğrencilerinizle yakından ilgileniniz. Velilerimizin rehberliğe, ve sizin desteğinize çok ihtiyaçları bulunmaktadır. Öğretmenlerimizin ,hatta yöneticilerimizin sizin fikirlerinize, yönlendirmenize ve rehberliğinize ihtiyaçları vardır. Okulda karşılaşabileceğiniz sorunlarla ilgili okul yönetiminizle sürekli işbirliği halinde olun, bu konuda gerektiğinde biz de hem okulunuza, hem de sizlere destek olacağız.. Yine aynı şekilde Şube Müdürümüz ve RAM Müdürümüz, her zaman yanınızda olacaklardır. Onların aracılığıyla bize iletilen, her sorunla yakından ilgileneceğimi bilmenizi isterim . Milli Eğitim Müdürü olarak da benim kapım her zaman hepinize açıktır. Ben ilimiz eğitimine yapacağınız katkılar için şimdiden hepinize teşekkür eder, çalışmalarınızda başarılar dilerim.”dedi.

 

         Yıl içerisinde yapılacak Rehberlik faaliyetleri, okul rehberlik hizmetleri planları ve özel eğitim alanı ile ilgili çalışmalar hakkında bilgilendirme ve değerlendirmelerin yapılmasının ardından toplantı sona erdi.

 

12-10-201812-10-201812-10-201812-10-201812-10-201812-10-2018

Bulak Mah. Derviş Yalım Cad. No 2 İç Kapı No 5 MERKEZ / HAKKARİ - Santral 0 438 280 30 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.