HAKKARİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mahmut KURTARAN´dan Destekleme ve Yetiştirme Kursu Ziyareti

Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mahmut KURTARAN´dan Destekleme ve Yetiştirme Kursu Ziyareti

03.03.2016 Tarihinde İl Milli Eğitimi Müdürümüz Mahmut KURTARAN, Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetlerinden Sorumlu Şube Müdürü Selahattin YÜZGEÇ, Özel Öğretim Hizmetlerinden Sorumlu Şube Müdürü Erol HANLIGİL ve Rehberlik ve Araştırma Merkezi Müdürü Necip KIZILKAYA ile birlikte Destekleme ve Yetiştirme Kursunu ziyaret ettiler. Önce kurs idarecileri ile bir araya gelen Milli Eğitim Müdürümüz kursiyerlerin durumu ile ilgili detaylı bilgi aldı ve geçmiş yıllarda merkezi sınavlarda ilimizin durumu ile ilgili görüşlerini dile getirdi.  Daha sonra sınıflarda öğrencilerin YGS sınavına yönelik son hazırlıklarına ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Son olarak merkezin etüt salonunda öğrencilerle bir araya gelen KURTARAN şu hususları dile getirdi: “Öncelikle burada sizler için büyük bir çaba sarf eden kurs merkezinin idarecilerine huzurlarınızda teşekkür etmek istiyorum. Bildiğiniz üzere YGS sınavına çok kısa bir süre kaldı. Milli Eğitim Müdürlüğü olarak diğer tüm öğrenci ve kursiyerlerimiz gibi sizlerin de durumunuzu yakından takip ediyoruz. Sizleri çok fazla ziyaret etmesek de her zaman idarecilerinizden bilgi aldığımızı özellikle bilmenizi istiyorum. Sizler için en iyi koşulları hazırlamaya çalıştık. Çünkü sizler bu ilin, bu toplumun geleceğisiniz. Sizler yarının doktoru, öğretmeni, mühendisi, tasarımcısı, mimarı, yazarısınız. Sizler bizim yarın adına umudumuzsunuz. Biz umudu olan insanlarız yarına dair umutlarımız var. Mutlu ve müreffeh bir gelecek tahayyül ediyoruz. Bu geleceğe sizlerle ulaşacağız. Burada idareci ve öğretmenleriniz sizler için gerçekten güzel çabalar gösteriyor.  İnşallah hem kendi emeklerinizin hem de öğretmenlerinizin emeklerine sınavda en güzel şekilde karşılık vereceksiniz.

Geçen hafta İlimiz Merkez ve Çukurca ilçesinde görevli Rehberlik Öğretmenleri ile bir aradaydık. Onlara sizden söz ettim. Onlar da size yönelik çalışmalar için gönüllü oldular. Rehberlik ve Araştırma Merkezimizde şu an devam etmekte olan sınav kaygısı seminerleri var. Sizler gruplar halinde bu rehberlik desteğini alıyorsunuz. Bir de bugün olduğu gibi her hafta bir gün gönüllü beş rehberlik öğretmenimiz sizlerle burada bir araya gelecek. Sizleri dinleyecek, sizlerden gelen soruları cevaplayacak, sizlerle hasbihal edecekler. Birçok öğretmenimiz gibi rehberlik öğretmenlerimizin de çoğu meslek hayatlarının başlarında. Dolayısıyla onlarla üniversite hayatını, şehirleri, bölümleri bol bol konuşma imkânınız olacak. Bir de sizler için ARGE Birimimizce hazırlanan projeler kapsamında geziler planlıyoruz. Bu hayatınızın önemli bir sürecidir. İnşallah bu süreci en güzel şekilde tamamlarsınız. Bu anlamda ben sizler için yani geleceğimiz için emek veren tüm idareci ve öğretmenlerimize huzurlarınızda bir kez daha teşekkür eder hepinize başarılar dilerim.” dedi.

04-03-201604-03-201604-03-201604-03-201604-03-201604-03-201604-03-201604-03-201604-03-2016

Bulak Mah. Derviş Yalım Cad. No 2 İç Kapı No 5 MERKEZ / HAKKARİ - Santral 0 438 280 30 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.