HAKKARİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Eğitim Müdürümüz Veysel DURGUN Özel Eğitim Hizmetleri Seminerine Katıldı

Milli Eğitim Müdürümüz Veysel DURGUN Özel Eğitim Hizmetleri Seminerine Katıldı

        Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Veysel DURGUN, Bakanlığımız Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen Özel Eğitim Hizmetleri Seminerine, Özel Eğitim ve Rehberlikten sorumlu Milli Eğitim Şube Müdürü Selahattin YÜZGEÇ ile beraber katıldılar. Rehberlik ve Araştırma Merkezinde 1 Nisan-31 Mayıs 2016 tarihleri arasında ilimiz merkezde bulunan okulöncesi, ilkokul ve ortaokul yönetici ve öğretmenlerine yönelik düzenlenecek seminerlere 21 grupta her gruba 6 saat olmak üzere toplam 126 saat eğitim verilecektir.

        Özel Eğitim Hizmetleri Seminerinde konuşan Sayın Milli Eğitim Müdürümüz Veysel DURGUN “Değerli Arkadaşlar bilindiği üzere Bakanlığımızın talimatı üzerine 1 Nisan-31 Mayıs 2016 tarihleri arasında tüm ülkemizde okul yöneticilerimize ve öğretmenlerimize yönelik Özel Eğitim Hizmetleri Semineri verilecektir. Bakanlığımız tarafından bu konunun yeniden ele alınması bize yönelik bir mesaj olarak değerlendirilmelidir. İnanıyorum ki sizler de gereken çabayı gösteriyorsunuzdur. Ancak kaynaştırma eğitimine alınan öğrencilerimiz kaynayıp gitmemeli. Bu çalışma ile ilgili yeniden kendimizi güncellememiz gerektiğini gösteriyor.  Eğitim programlarımız sürekli yenilenmekte ve değişmektedir. Ancak şunu belirtmek isterim ki, biz eğitimciler olarak her bireyin eğitiminden sorumluyuz. Toplumda eğitimsiz kalan bir tek birey varsa bundan kendimizi sorumlu görmeliyiz. Engelli öğrencilerimizin eğitimi sadece özel teşebbüsler ve rehabilitasyon merkezlerine bırakılmamalıdır. Bu seminerde ele alınacak bütünleştirme yaklaşımı ile artık kendimizi her öğrencimizin ve çocuğumuzun eğitimine hazırlamalıyız. Kaynaştırmadan bütünleştirmeye geçiş sürecinde hepimizin sorumlu davranması gerekiyor. Öğrencilerimizin velileriyle içten ve samimi bir şekilde empati kurabilmeliyiz. Ben bu anlamda katılımınızdan dolayı sizlere ve ev sahipliği yapan Rehberlik ve Araştırma Merkezine teşekkür eder hepinize iyi çalışmalar dilerim.” dedi

 

06-04-201606-04-201606-04-201606-04-2016

 

 

 

Bulak Mah. Derviş Yalım Cad. No 2 İç Kapı No 5 MERKEZ / HAKKARİ - Santral 0 438 280 30 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.