HAKKARİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Eğitim Müdürümüzün 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

Elbette ki insanlık tarihinin en anlamlı mesleği olan Öğretmenlik ve öğretmenin değeri böylesine kısa bir zaman diliminde anlatılabilecek bir konu değildir.  
Milli Eğitim Müdürümüzün 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

   Geçmişten günümüze öğretmenlerimiz, milletimizin geleceğini şekillendiren dahası bilinçli bir toplum ve güzel bir geleceğin inşasını yapan öncü mimarlardır. En zor şartlarda bile, ülkemizin her köşesinde etrafına umut ve ışık saçan öğretmenlerimiz gerektiğinde canları pahasına bile olsa görevlerini sürdürmektedir. Böylesine sınırsız bir özveri ile çalışan öğretmenlerimizin hakkını ödemek mümkün değildir.

      Nice düşünür, aydın ve liderin üzerinde hemfikir olduğu gibi öğretmen bir çağın, bir ulusun geleceğini satın alabilecek tek kişidir. Gelecek nesillere ufuklar açmanın, güvenin, başarının, toplumları karanlıktan aydınlığa çıkarmanın, dayanışmanın, sevmenin bir şeyler beklemeden hep vermenin, bir harf ya da bir sayı öğrenildiğinde bile sevinçle dolmanın, öğrencisiyle gurur duymanın en güzel resmi ve geleceğin imzasıdır. Bu yüzdendir ki öğretmenlik, peygamberlik mesleği diye anılır olmuştur.

 

      Öğretmenlik bedeli maddi karşılıkla ölçülemeyecek kadar saygın, sınırları okul ve sınıf duvarlarıyla çizilemeyecek kadar hayatın içinde, zil ile başlayıp bitmeyecek kadar ağır bir sorumluluk gerektiren kutsal bir görevdir Eğitime yapılacak her türlü yatırım ve sağlanan her desteğin, milletimizin aydınlık geleceğine ve refahına yapılan yatırım olduğuna inanıyor ve bu doğrultuda tüm imkânlarımızla öğretmen ve öğrencilerimize daha iyi koşullar oluşturmaya çalışıyoruz.

      Elbette ki insanlık tarihinin en anlamlı mesleği olan Öğretmenlik ve öğretmenin değeri böylesine kısa bir zaman diliminde anlatılabilecek bir konu değildir. Başöğretmenimiz M. Kemal ATATÜRK’e göre  "Ülkemizi gerçek hedefe, gerçek mutluluğa kavuşturmak için iki orduya ihtiyaç vardır: Biri vatanımızı kurtaran asker ordusu, diğeri ulusumuzun geleceğini yoğuran irfan (bilim, kültür) ordusudur."Bu ordunun  en değerli varlıkları olan siz öğretmenler! Bugün, siz değerli öğretmenlerimizin şeref günüdür. Bu gün size olan saygıyı yenileme, öğretmenin  yüceliğini anma günüdür. Böyle anlamlı bir günde hepinizin öğretmenler gününü gönülden kutlarım.

    Bu duygu ve düşüncelerle, yurdun dört bir yanında etrafını aydınlatma görevini fedakârca yürüten siz öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü"‘nü kutluyor, hepinize saygı ve sevgiler sunuyorum.

 

                                                                                                                                                                                       

Mahmut KURTARAN
İl Milli Eğitim Müdürü

Bulak Mah. Derviş Yalım Cad. No 2 İç Kapı No 5 MERKEZ / HAKKARİ - Santral 0 438 280 30 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.