HAKKARİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Eğitim Müdürümüzün Öğretmenlere Yarıyıl Mesajı

Milli Eğitim Müdürümüzün Öğretmenlere Yarıyıl Mesajı

Sevgili Meslektaşlarım;

2015- 2016 Eğitim Öğretim yılının ilk döneminin sonuna gelmiş bulunuyoruz. Dönem boyunca göstermiş olduğunuz özverili çalışma, öğrencilerimize gösterdiğiniz yakın ilgi ve sabrınız için sizlere teşekkür eder, huzurlu ve yararlı bir yarıyıl tatili geçirmenizi temenni ediyorum.

Yoğun geçen eğitim öğretim faaliyetlerinden dolayı yeterince takip edemediğimiz bilimsel yenilikler başta olmak üzere, özellikle bakanlığımızın mesleğimiz ile ilgili başlattığı proje ve yayınları ( Fatih Projesi, EBA vb. çalışmalar) da yarıyıl tatili boyunca takip edip inceleme fırsatını oluşturmalıyız.

Bakanlığımızın kamuoyuyla paylaştığı üzere bu tatil döneminde çocuklarımıza ödev verilmeyecektir.

  Sosyal Medya (facebook, twitter,whatsapp, Instagram vb.) kullanan veya hesabı olan meslektaşlarımızın hesaplarında paylaştıkları mesaj ve içerikleri titizlikle incelemeleri ve kontrol etmeleri; öğretmenlik mesleği ve vakarına uygun olmayan, milli ve manevi değerlerimizle uyuşmayan, toplumsal huzur ve barışı zedeleyecek mesaj ve içeriklerin yaygınlaştığı bir ortamda öğretmenlerimizin hesaplarını sürekli kontrol altında bulundurmaları büyük bir önem taşımaktadır.

 Öğrencilerimizin,velilerinin ve toplumun her kesiminden insanların, bizleri gerek günlük yaşantımızda gerekse de sosyal medyada takip ettiklerini göz önünde bulundurarak;  Devlet memurunun itibar ve güven duygusunu sarsacak nitelikteki davranışlardan uzak durmak, milli, ahlaki, insani, manevi ve kültürel değerler çerçevesinde, mesleğimiz ile ilgili eğitim muhtevalı ve faydalı olabilecek içeriklerin paylaşılması önem arz etmektedir.

Eğitim camiasının içerisinde yer alan her meslektaşımızın örnek olma, kamu yararı, görev bilinci, tarafsızlık, sadakat, mesleki etik vb. değerler çerçevesinde hareket ederek toplumsal barışa, kardeşliğe ve huzur ortamına destek çıkacaklarına dair duyduğumuz güvenle, tüm meslektaşlarımızın aileleri ile beraber mutlu, verimli  ve huzurlu bir tatil geçirmelerini temenni eder, sevgi ve saygılarımı sunarım.

Mahmut KURTARAN
İl Milli Eğitim Müdürü

 

 

                                                                                                                                                                                                                                                                                       

Bulak Mah. Derviş Yalım Cad. No 2 İç Kapı No 5 MERKEZ / HAKKARİ - Santral 0 438 280 30 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.