HAKKARİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Müdürlüğümüz İlk Yardım Eğitimi Kurslarını Başlattı

Müdürlüğümüz Konferans Salonu’nda yapılan kursa, İl Milli Eğitim Müdürümüz Veysel DURGUN, yönetici ve uzmanlar, eğitmenler ve kursiyerler katıldı. Kursla ilgili bilgi veren Müdürümüz Veysel DURGUN, İbn-i Sina Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bünyesinde ilk yardım eğitim merkezi oluşturulduğunu, ilk yardım eğitimi sınıfında yıl boyunca eğitim almak isteyen kursiyerlere ilkyardım eğitimi kursu verileceğini belirtti.
Müdürlüğümüz İlk Yardım Eğitimi Kurslarını Başlattı

Sizler Varsanız Çevrenizdekiler Güvenlik İçinde Olacak
            Müdürümüz Veysel DURGUN: "Milli Eğitim Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı protokolünde  81 ilden Sağlık Meslek Lisesinde bulunan ilkyardım eğitim merkezi mesul müdürleri ve iki tane öğretmen eğitime tabi tutuldu. İlk yardım kursuna birinci grup olarak, kendim dahil kurumumuz yöneticilerini ve kurumun acil durum ilk yardım ekiplerinde görev alan personelimizi dahil ettik. Bir kaza esnasında bir annenin feryadına yetiştiğiniz,  bir çocuğu temel yaşam desteği ile geri döndürdüğünüz zaman; o annenin bakışı, o annenin kucağından size o çocuğu verişi, o minneti, o sevgiyi, o teşekkürü hiçbir şeye değiştiremezsiniz. İlkyardım hayat kurtarır. İyi ki böyle bir kurs düzenlemişiz ve iyi ki öğrenmişiz. Bundan sonra artık her okulumuzda en az iki ilkyardımcımız olacak ve öğrencilerimiz daha güvenli ortamlarda eğitim-öğrenimlerine devam edecekler inşallah.”

Kurslar Ücretsiz Ve Amacımız Gönüllü Bütün Personelimizi Bu Eğitimden Geçirmek
           İlimizdeki gönüllü tüm çalışanlarımıza ücretsiz Temel İlkyardım Eğitimi vermek üzere kurulan ilk ve tek Eğitim Merkezi olduğunu dile getiren Veysel DURGUN: “En fazla personeli barındıran kurumlardan biriyiz. Bu konuda ilk adımı atıyoruz ve bu adımı kendimizde başlatıyoruz. İlk etapta Merkez ilçede yaklaşık olarak 350 personelimizi, ilçelerimizde de 140 personelimizi, yani yaklaşık 500 personelimizi bu eğitimden geçirmeyi hedefliyoruz. Amacımız tüm öğretmenlerimizi, tüm personelimizi, idarecilerimizi bu eğitimden geçirmek. Hatta öğrencilerimizi de bu konuda farkındalık sahibi yapmak. Bu konuda deneyimli kişiler yetiştirmek.”

İşbirliğiyle Güzel Bir Sonuç Elde Ediyoruz
            Konuşmasının devamında iki kurumun birlikte çalışmasıyla güzel sonuçlar alındığına değinen İl Milli Eğitim Müdürümüz Veysel Durgun: “Bu konuda bize vermiş olduğu desteklerden dolayı İl Sağlık Müdürü Sayın Hamdullah KARA’ ya ve ilkyardım eğitmenlerine teşekkür ediyorum. Sağlık bilgisi bizim alanımızda değil ama işbirliği sayesinde böyle güzel bir sonuç elde ediyoruz. Bu ilk yardım eğitimlerinin alınacak sertifikalar sonucunda sağlayacağı faydayı da göz önünde bulundurduğumuzda bu çalışmanın öncelikle Hakkâri’mize ve okullarımıza hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.
Ardında ilk yardım eğitimlerine devam eden kursiyerler aldıkları eğitimle öğrendikleri hayat kurtaran müdahaleleri uygulamalı olarak gösterdiler. İl Milli Eğitim Müdürümüz Veysel DURGUN eğitmenlere desteklerinden ötürü birer teşekkür plaketi verdi.

13-04-201813-04-201813-04-201813-04-201813-04-201813-04-201813-04-201813-04-201813-04-201813-04-2018

Bulak Mah. Derviş Yalım Cad. No 2 İç Kapı No 5 MERKEZ / HAKKARİ - Santral 0 438 280 30 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.