HAKKARİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Müdürlüğümüzden Bir İlk Daha !..

Müdürlüğümüzden Bir İlk Daha !..

Müdürlüğümüz Basın ve Yayın Komisyonumuzca, 'Eğitimde Yeni Ufuklara' adlı eğitim, kültür ve haber dergisi çıkarıldı. Yıllık yayınlanacak dergide, eğitim ve ilimizle ilgili tanıtım alanında yapılan çalışmalara yer verildi.

İl Müdürümüz Sayın Bilal Gür'ün imtiyaz sahibi olduğu derginin komisyon ekibinde, il yöneticilerimiz ve okul müdürlerimiz görev yapıyor. Dergimizin ilk sayısında, ilimizin coğrafi, kültürel ve tarihsel özellikleri, eğitim konulu projeler ve güncel gelişmelere yer verilirken, Valimiz/Belediye Başkan V. Sayın İdris Akbıyık ve İl Müdürümüz Sayın Bilal Gür'ün eğitim çalışmalarını değerlendirdiği yazıları da okuyuculara sunulmuş. 

Projenin temel amacı hakkında bir açıklama yapan İl Müdürümüz: "Sayın Valimiz İdris Akbıyık'ın himayelerinde, Basın ve Yayın Komisyonumuzca, "Eğitimde Yeni Ufuklara" adıyla, bir dergi çalışması başlattık. Dergimizin ilk sayısında, bereketin simgesi, her zerresinde gönül mayası barındıran Hakkari'nin kültürü ve ilimizdeki eğitim-öğretimi ele aldık.İlimizin, sanatsal,kültürel kimliğini özgün şekliyle tanıtmak ve eğitim-öğretimdeki potansiyelini ortaya koymak temel hedefimizdir.

Şehirlerin kültür sanat yüzü olan birçok çalışma vardır. Bizler de Hakkâri'nin dışa açılan yüzü olacak bir içerikle selamladık, kültür, edebiyat ve eğitim camiasını. Dergiler; sanatın, edebiyatın ve yaşanan kültürel hareketliliğin en net yüzüdür. Bunların yanına eğitim gibi bir temel değer de eklenince ortaya çıkan çalışma, "eser" olma yolunda önemli bir adımdır, diyebiliriz," diyerek emeği geçenlere teşekkür etti.

(Basın ve Halkla İlişkiler Şubesi)

18-07-2021

 

 

 Fotoğrafa tıklayarak e-dergiye ulaşabilirsiniz.

Bulak Mah. Derviş Yalım Cad. No 2 İç Kapı No 5 MERKEZ / HAKKARİ - Santral 0 438 280 30 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.